aktuálně: 41 uzavírek, 33 nehod
Zákruta.cz  >  

Rady, tipy a recenze

Nový řidičák můžete mít i za 5 dní, ale...

Jestliže si nestihnete řidičský průkaz vyměnit včas pak rozhodně s propadlým dokladem nesmíte řídit - policisté vám mohou dát pokutu až do 2000,-Kč a přestupek ohlásí úřadu. Navíc vám hrozí až 30000,- Kč pokuta - úředníci vám tuto pokutu mohou uložit ikdyž neřídíte.

zobrazit článek >

Nové dopravní značky pro cyklisty

Dne 14. záři 2010 vešla v platnost vyhláška č. 247/2010 Sb., kterou se mění vyhláška č. 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů (dále také "Vyhláška").

zobrazit článek >

Takto se u nás zatím dlažba nepokládá...

Do redakčního e-mailu se mi dostalo video, kterak v okolních zemích pokládají dlažbu, aniž by přitom museli klečet a něco klepat kladívkem. Z toho asi také jasně vyplývá, proč jsou u nás stavby chodníků a silnic tak drahé...

zobrazit článek >

Číslování přejezdů zachraňuje lidské životy

Právě uplynul rok od spuštění sytému číslování železničních přejezdů a přechodů, který zavedla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) jako provozovatel dráhy celostátní a drah regionálních ve vlastnictví státu.

zobrazit článek >

Řidiči stále více využívají na cestách informační tabule

Informační proměnné tabule umístěné na síti dálnic a rychlostních silnic využívá při svých cestách stále více lidí. Sílící efektivita a dnes již tříleté prověření praxí je důvodem pro nárůst jejich počtu.

zobrazit článek >

Povinná výměna řidičských průkazů, čas se krátí!

Řidičské průkazy vydané od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 jsou jejich držitelé povinni vyměnit nejpozději do 31. prosince 2010. Takových dokladů Ministerstvo dopravy eviduje v centrálním registru řidičů k 25. červnu 2010 celkem 713 684.

zobrazit článek >

V létě se vystřídá 16 policistů

V letošním roce bude v Chorvatsku vykonávat službu 52 zahraničních policistů a 8 policistů z Interpolu. Svým krajanům letos poprvé budou pomáhat i policisté z Polska a Bavorska. Čeští policisté budou umístěni v Omiši ve Splitsko-dalmatském regionu a letos nově i v Šibeniku v Šibensko-kninském regionu.

zobrazit článek >

Jak se dá reklamovat ojetý vůz?

Určitě se to stalo mnoha zákazníkům různých autobazarů, kdy jim prodejce nasliboval, že se jedná o bezporuchový vůz, který nemá skoro nic najeto a provozoval ho padesátiletý muž, který se o něj dokonale staral a stál mu v garáži.

zobrazit článek >

Autobaterie dnes vydrží méně....

Autobaterie ve vozidlech už nevydrží tolik let jako dříve. Pětiletá baterie se tak stává minulostí. Na vině jsou stále náročnější spotřebiče, které výrobci do aut montují a jež zatěžují akumulátory.

zobrazit článek >

Jaké tažné zařízení vybrat?

Tažné zařízení je vždy určené pro konkrétní typ vozidla. V některých případech může být tažné zařízení vyrobeno dokonce pro konkrétní modelový rok výroby vozidla.

zobrazit článek >

Auto je nutné po zimě také zkontrolovat, nejen umýt...

Zima je za námi a pokud máte již za sebou kompletní očistu svého plechového miláčka, pak byste se měli po přezutí pneumatik zaměřit také na technickou stránku vozu. Kontrola hadic, brzdového systému, provozních kapalin a dalších důležitých součástí vozu by se měla stát standardem.

zobrazit článek >

Po zimě se musí auto dokonale umýt a vyčistit

Během zimy se řada z nás mytí vozu příliš nevěnuje, protože propadáme skepsi jen při pomyšlení na to, že sotva co auto umyjeme, hned je znovu špinavé. Nejhorší, co můžeme ale přes zimu našim čtyřkolým miláčkům udělat je nechat je napospas soli a nečistotám.

zobrazit článek >