aktuálně: 41 uzavírek, 31 nehod
Zákruta.cz  >  

Rady, tipy a recenze

Jaké vybrat správné pneumatiky na auto ?

Při výběru pneumatik je nutné znát přesný rozměr pneumatik, včetně všech potřebných parametrů jako jsou rychlost a nosnost pneumatiky určená pro dané vozidlo. Tyto parametry stanovuje výrobce a uvedeny jsou ve velkém technickém průkaze.

zobrazit článek >

Den otevřených dveří ŠKODA Auto

Mladoboleslavká automobilka ŠKODA Auto oslaví 20 let spolupráce s koncernem Volkswagen i dnem otevřených dveří, který se koná v sobotu 16. dubna 2011.

zobrazit článek >

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

Na začátek jarního období připravila Policie České republiky, ve spolupráci s partnerem projektu Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra, další pokračování dopravně preventivního projektu "Zebra se za Tebe nerozhlédne!".

zobrazit článek >

Nejčastější přestupek řidičů - nedodržení rychlosti

Ministerstvo dopravy předložilo seznam nejčastěji spáchaných přestupků a trestných činů, kterých se řidiči dopouštějí a za něž jsou následně udělovány body. Nešvary jako rychlá jízda, telefonování za jízdy či nepoužívání bezpečnostních pásů nejsou šoférům stále cizí.

zobrazit článek >

Pojištění dražších vozidel se určitě vyplatí

V roce 2010 řešily pojišťovny více než 346 tisíc pojistných událostí z havarijního pojištění. Průměrná škoda vyplacená z havarijního pojištění dosáhla 30 000 Kč. Často však jde o podstatně vyšší částky.

zobrazit článek >

Nadace Partnerství rozdělí 1 milion Kč na bezpečné cesty do školy

Učitelé, děti i rodiče pozor! Vaše školy mají možnost získat až 90 tisíc korun na bezpečnější cesty. Nadace Partnerství totiž vyhlásila 5. ročník grantového programu Na zelenou. Letos v něm mezi školy rozdělí rekordní 1 milion korun.

zobrazit článek >

Podívejte se na Škodu 120 Limousine...

Opět se nám dostala do redakčního e-mailu zajímavá zpráva, o kterou se s Vámi rádi podělíme. Nadšenci si udělali z klasické Škody 120 po kompletní přestavbě americkou Limuzínu, která ale komplet vznikla v České republice.

zobrazit článek >

Jaké je přesné složení nové autolékárničky?

Již od 1.ledna 2011 nabude účinnosti vyhláška měnící obsah povinné výbavy autolékárničky ve vozidlech. Od začátku roku 2011 tak řidiči budou muset povinně ve své lékárničce vozit přehledný obrázkový a textový návod na poskytnutí první pomoci.

zobrazit článek >

Jaká je správná první pomoc při dopravní nehodě

Od 1. ledna roku 2011 je povinnou výbavou každé autolékárničky také leták, který popisuje, co je nutné dělat po příjezdu k dopravní nehodě. Názorně zobrazuje, jak přesně poskytnout účinnou první pomoc...

zobrazit článek >

Podívejte se, které čerpací stanice dostaly vloni pokuty

Česká obchodní inspekce respektuje právo veřejnosti na informace, které ji zajímají, zejména právo na informace týkající se ochrany majetku, zdraví nebo životního prostředí, ale nechce se stát iniciátorem honu na čarodějnice.

zobrazit článek >

Zkontrolujte si řidičák. Čas na výměnu se krátí!

Řidičské průkazy vydané od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 jsou jejich držitelé povinni vyměnit nejpozději do 31. prosince 2010. Takových dokladů Ministerstvo dopravy eviduje v centrálním registru řidičů k 25. červnu 2010 celkem 713 684.

zobrazit článek >

Šéf dopravky požaduje, aby chodci nosili reflexní prvky

Z celkového počtu 82 mrtvých při dopravních nehodách v listopadu bylo 33 chodců. "Právě toto číslo je jedním z posledních argumentů, proč budeme v příštím roce požadovat zavedení povinných reflexních prvků pro chodce. Alespoň mimo obce."

zobrazit článek >