aktuálně: 41 uzavírek, 35 nehod
Zákruta.cz  >  

Rady, tipy a recenze

Pomoc obětem funguje už rok

Dne 1. července 2010 spustila Policie České republiky systém psychologické pomoci obětem trestné činnosti a dalších mimořádných událostí i automobilových nehod. Od 13. srpna 2010 se do něho zapojil i Bílý kruh bezpečí, o. s. (BKB)...

zobrazit článek >

Co je to vlastně COC list u vozidla

C.O.C. list - (Certificate of conformity ) je dokument určený k první registraci vozidla, přičemž po této první registraci je znehodnocen, a to zejména příslušným záznamem o provedené první registraci.

zobrazit článek >

Nová databáze "pátrání po vozidlech"

V pondělí 8. srpna 2011 byla na internetových stránkách Policie ČR (www.policie.cz) spuštěna nová veřejně přístupná databáze Pátrání po motorových vozidlech a registračních značkách.

zobrazit článek >

V srpnu se hraje znovu o alkohol tester

Také na druhý prázdninový měsíc jsme pro vás na Zákrutě.cz připravili soutěž o nějakou drobnou cenu. Tentokráte se bude znovu hrát o užitečnou pomůcku každého motoristy a to o alkohol tester. Ani v srpnu tomu nebude jinak a čekají vás tři jednoduché otázky.

zobrazit článek >

Rady na cestu před dovolenou

Zde naleznete základní rady pro zajištění bezpečné cesty automobilem na dovolenou. Jedná se o informace jak se připravit na dlouhou cestu, na co si dát pozor a jak se bezpečně vrátit zpět domů.

zobrazit článek >

Nahoru rychle, dolů raději vůbec...

Už jste si také všimli toho, že když se mají pohonné hmoty zdražit, reagují všichni, kteří je prodávají, velice pružně a konečný spotřebitel to pozná prakticky okamžitě? Někdy dokonce ještě ten samý den nebo večer...

zobrazit článek >

Bezpečné prázdniny - dbejte základních zásad!

Prázdniny začaly - následující měsíce budou v mnohém specifické. Dílčí změny bude možné sledovat ve struktuře a hustotě silničního provozu, pořádány budou různé společenské a kulturní akce, řada lidí bude vyrážet na výlety a dovolené.

zobrazit článek >

Jak se správně chovat v dopravní zácpě?

Nedílnou součástí bezpečné jízdy je již její správné naplánování. Tzn. najít si optimální trasu i čas mimo předpokládanou dopravní špičku a očekávaná místa blokád nebo jiných dopravních omezení.

zobrazit článek >

Demonstrujeme sami proti sobě

V souvislosti s demonstrací dopravních odborářů 16.6.2011 lze spatřovat jisté rozpory v tom, co je cílem. Bez koncepce, která by alespoň dávala naději ve vyřešení problémů pouze vymáháme svá práva pod heslem "dejte nám, co chceme a dělejte si, co chcete" a proto se problém bude stále pouze zvětšovat.

zobrazit článek >

Čekají nás další výměny řidičáků...

Řidičské průkazy vydané od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 jsou jejich držitelé povinni vyměnit nejpozději do 31. prosince 2013! Uplynutím stanovené doby pro jejich výměnu, řidičské průkazy pozbývají platnosti.

zobrazit článek >

Pozor na velikonoční provoz!

Motoristé, cyklisté a chodci buďte pozorní. Velikonoční svátky umocněné očekávanými příznivými povětrnostními podmínkami mohou přinést dopravní komplikace.

zobrazit článek >

Zimní pneumatiky rozhodně ano a na všechna kola

Co se týká hloubky vzorku u zimních pneumatik podle vyhlášky platí minimum 1,6mm. Avšak v praxi je tomu trochu jinak. Pokud nemá zimní pneumatika minimálně 3-4mm, ztrácí svoje jízdní vlastnosti hlavně při záběru na zasněženém povrchu.

zobrazit článek >