aktuálně: 41 uzavírek, 28 nehod
Zákruta.cz  >  

Rady, tipy a recenze

Kdy je potřeba vyměnit pneumatiky ?

Výměna pneumatik je často spojená s jejich opotřebením. Abychom poznali, zda jsou pneumatiky opotřebené, ověříme identifikátory opotřebení, které se nacházejí uprostřed běhounu. Identifikátory jsou malé výstupky na dně lamel nebo dezénu.

zobrazit článek >

Střešní boxy - dobré řešení pro menší vozy

Střešní boxy jsou v poslední době velkým hitem a to především u majitelů menších vozů, kteří nemají tolik místa k přepravě různých věcí přímo ve voze. Boxy na střechu auta vám především umožní pohodlně cestovat i s objemnějšími zavazadly po celý rok.

zobrazit článek >

Hasičský přístroj do vozu ano!

V loňském roce podle statistik při požárech v dopravě zahynulo 42 lidí. O rok dříve hasiči napočítali při požárech v dopravě 51 tragických případů. Tragické prvenství patří v posledních letech roku 2006, kdy při požárech motorových vozidel zemřelo 132 lidí.

zobrazit článek >

Chyťte si Yetiho, než on chytí Vás

Nejenom pro všechny milovníky dobrodružství a cestování jsme připravili velkou letní soutěžní hru "Chyťte si Yetiho, než on chytí Vás".

zobrazit článek >

Podnikatelé si mohou odečíst DPH na všechna auta

Včera poslanecká sněmovna schválila novelu zákona, podle které si podnikatelé budou moci koupit jakýkoliv vůz a odečíst na něj DPH. Nebude navíc ani potřeba, aby si nechali do vozu instalovat oddělující mřížku mezi zavazadlovým prostorem a zadními sedadly.

zobrazit článek >

Kvalita benzínu i nafty se vloni mírně zhoršila

Česká obchodní inspekce vloni kontrolovala několik stovek vzorků benzínu i nafty a v 5.6 procentech zjistila, že hodnoty neodpovídají předepsaným parametrům.

zobrazit článek >

Sdělení k registraci silničních vozidel

V poslední době Ministerstvo dopravy dostává větší počet dotazů na výpis zapsaných vozidel v registru silničních vozidel. K tomu sdělujeme, že Ministerstvo dopravy ze zákona není k tomuto úkonu příslušné a tyto informace nevadává!

zobrazit článek >

Možné účinky některých drog na řidiče

V minulosti byl největším problémem u motoristů alkohol. Druhý nešvar v podobě drog byl trochu opomíjen, nicméně podle lékařů jsou drogy v krvi u řidiče stejně tak nebezpečné, jako právě alkohol.

zobrazit článek >

Česko se chce zbavit starých aut...

Český vozový park patří k nejstarším v Evropě. Muzeální - nebo spíše sešrotováníhodná - auta zvyšují průměrný věk českých aut na 14 let. Evropa poskytuje k obnově vozového parku pobídky.

zobrazit článek >

Víte, co je to losí test u aut?

Již dlouhou dobu se při testování vozů v Německu používá také tzv. losí test, který má u automobilu vyzkoušet jeho stabilitu při vyhýbání se překážce.

zobrazit článek >

Jsou antiradary v Česku povolené nebo zakázané ?

V České republice není použití - to znamená jízda se zapnutým radarovým detektorem (platí jak pro přenosné tak pro napevno zabudované) v automobilu omezeno žádným zákonem, vyhláškou nebo předpisem.

zobrazit článek >

Nový systém na STK nic nezměnil...

Ministerstvo dopravy spustilo 1. září nový systém CIS, který má za prvotní úkol potlačit korupci na stanicích technických kontrol a kromě toho zamezit tomu, aby prohlídkou prošly i naprosté ´vraky´, které nemají na silnicích co dělat.

zobrazit článek >