aktuálně: 37 uzavírek, 13 nehod
Zákruta.cz  >  

Ze světa motorismu

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

zobrazit článek >

Na trh přichází nové MINI Seven

Nedílnou součástí nezaměnitelného stylu MINI je smysl pro individualitu. Nové MINI Seven jej ukazuje v mimořádně působivé podobě a do segmentu malých vozů vnáší zcela nové kvality. Nové MINI Seven je prvním stylovým vozem nové generace modelů MINI, přinášející exkluzivní designové prvky jak exteriéru, tak interiéru, které podtrhují britský původ, potěšení z jízdy, prémiový charakter a extrovertní vzhled.

zobrazit článek >

Blížící se zima přesvědčila řidiče, že musí přezout

Blížící se zima přesvědčila řidiče, že musí přezout. Na minimální hloubku dezénu ovšem stále občas zapomínají

zobrazit článek >

Auto zatopené povodní je časovaná bomba

Škody po právě proběhlých povodních jsou obrovské. Důležitou položkou v seznamech nahlášených pojistných událostí jsou i zaplavená a zničená auta. Jestliže jste měli „štěstí“ a vaše auto neskončilo na střeše o 500 m dál po proudu řeky, ale pouze do něj vnikla voda, nabízíme vám pár rád, co v takové situaci dělat.

zobrazit článek >

Koupě automobilu se pomalu stává dominantou žen. V jejich hledáčku je praktičnost a bezpečnost vozu.

Nákup automobilu překvapivě ovlivňuje z větší části žena. U vlastností vozu pak třetina žen upřednostňuje praktičnost vozu před komfortem a až třetí bezpečností. Naopak u dostupné výbavy automobilu považuje něžné pohlaví bezpečnost za nejdůležitější. Tři ze čtyř žen v případě defektu pneumatiky zavolají asistenční službu či vyčkají na pomoc kolemjedoucích řidičů a pouze 5% je schopných si kolo opravit svépomocí.

zobrazit článek >

Testovací den Kočov 2013

I v roce 2013 se společně setkáme při Testovacím dni. Autoklub ÚAMK Titio Racing Praha pořádá de 23.3.20123 otevřený testovací den „Kočov Titio Race 2013“ a tímto všechny jezdce srdečně zve.

zobrazit článek >

Změny v pravidlech silničního provozu

Dnem 1. září 2012 nabývá účinnosti zákon č. 193/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony.

zobrazit článek >

Co plánuje BESIP do budoucna ?

Organizace spojených národů (OSN), Světová zdravotnická organizace (WHO) a řada dalších subjektů připravily globální plán Dekády akcí pro bezpečnost silničního provozu 2011 - 2020, který nastínil směry, jimiž by se mohla ubírat snaha redukovat počty obětí v silniční dopravě...

zobrazit článek >

Besip: Řidiči pozor na větší počet cyklistů na cestách !

Počet usmrcených cyklistů v Evropě každoročně klesá a stejný trend zaznamenáváme i v České republice. Zatímco v roku 2000 na českých silnicích zahynulo 127 cyklistů, v roce 2011 se počet usmrcených cyklistů snížil na 50 případů.

zobrazit článek >

Pneumatiky bez vzduchu

Bridgestone představil na 42. ročníku Motor Show v Tokiu pneumatiky, které nepotřebují huštění. Na výstavě japonský pneumatikářský koncern předvedl pneu, u kterých není nutné hlídat tlak. A to z jednoduchého důvodu.

zobrazit článek >

Práce na spuštění Centrálního registru vozidel finišují

Nový Centrální registr vozidel (CRV), který bude sloužit jako centralizovaný informační systém veřejné správy, bude spuštěn k 9. 7. 2012. Ministerstvo dopravy plánuje omezit dobu nutné odstávky systému na minimum...

zobrazit článek >

Besip na květen: Cyklisté jezdí jednotlivě za sebou

U cyklistů nelze v běžném provozu předpokládat, že by předjížděli auta odbočující vlevo, a že by proto mohli přijít k podobné úhoně jako motorkáři, o kterých byl minulý díl našeho seriálu. Podobné riziko však cyklistům hrozí na druhé straně - stačí,

zobrazit článek >