aktuálně: 37 uzavírek, 9 nehod
Zákruta.cz  >  

Tiskové zprávy

Z Prahy do Liberce "stotřicítkou"

Ředitelství silnic a dálnic ČR 9. listopadu 2007 otevřelo rekonstruovaný úsek silnice I/35 Liberec - Jeřmanice v délce 2 105 m, který již bude zařazen do kategorie rychlostních silnic s označením R35.

zobrazit článek >

Pro ty, kteří jezdí vlakem

Jízdní řád pro období platnost 2007/2008 v oblasti dálkové dopravy navazuje na výrazné změny v oblasti dálkové a meziregionální železniční dopravy, k nimž došlo v několika předchozích letech.

zobrazit článek >

Shell Czech Republic za silnice bezpečnější

Společnost Shell Czech Republic a.s. se připojila k Evropské chartě bezpečnosti silničního provozu, jejímž cílem je do roku 2007 snížit množství obětí dopravních nehod o 25 000, tedy o polovinu stavu z roku 2003.

zobrazit článek >

Shell V-Power Diesel na 110 čerpacích stanicích v ČR

Společnost Shell Czech Republic úspěšně dokončila proces rozšiřování prémiového paliva Shell V-Power Diesel pro rok 2007. Za druhé pololetí zvýšila počet čerpacích stanic nabízejících tento produkt o dalších 16.

zobrazit článek >

Zasedání vrcholných představitelů ministerstev dopravy zemí V4

Ve dnech 8. - 9. listopadu 2007 se v Praze konalo setkání zástupců ministerstev dopravy států "Visegrádské skupiny". Zástupci České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska projednávali aktuální témata všech oblastí dopravy.

zobrazit článek >

Výměna řidičských průkazů poštou není možná

Ministerstvo dopravy nepovažuje za možné, aby byl postup výměny řidičských průkazů, kterým skončí platnost na konci letošního roku, urychlen zahájením příjmu žádostí o výměnu poštou.

zobrazit článek >

Karel Trojan v Sosnové nezklamal

Již šest let se pravidelně koná v Sosnové u České Lípy Setkání mistrů, kde se prezentuje celá plejáda jezdců z oblasti rally, rallycrossu a autocrossu.

zobrazit článek >

Ztracené a odcizené řidičské průkazy v Schengenském informačním systému

V souvislosti se vstupem České republiky do schengenského prostoru budou řidičské průkazy v pátrání odesílány prostřednictvím Centrálního registru řidičů také do Schengenského informačního systému (SIS).

zobrazit článek >

Cena nafty vystřelila téměř o sedmdesát haléřů

Nafta v uplynulém týdnu výrazně zdražila. Litr nyní stojí průměrně 29,61 koruny, tedy o 66 haléřů více než před sedmi dny. Natural 95 zdražil mírněji, v průměru o čtyři haléře na 29,98. Podle analytiků ceny pohonných hmot porostou i v tomto týdnu.

zobrazit článek >

Co říká právní úprava v České republice (zákon č. 361/2000 Sb.)

Zde si můžete přčíst přesné znění zákona o připoutání se ve voze. Jsou v něm určitě také fakta, o kterých jste vůbec nevěděli.

zobrazit článek >

Cyklistické přilby jsou důležité

Ročně havaruje tisíce dětí na svém kole. Skončí-li jejich pády s odřenými lokty nebo koleny, mají štěstí. Mnohé z nich však dopadají daleko hůře. Zdravotní následky si nesou celý další život. A některé z nich, dokonce čeká i smrt.

zobrazit článek >

Zjistěte si, kolik vám hrozí bodů!

Stále více řidičů se bojí zajít na magistrát svého města a zjistit si, kolik bodů jim hrozí za případný přestupek a kolik jich vlastně už na svém kontě mají. V Praze zavedli možnost zjištění si bodů přes internet. Snad se dočkají nakonec všichni řidiči v České republice.

zobrazit článek >