aktuálně: 30 uzavírek, 2 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Výměna řidičáků stále vázne

3. února 2010

K 31. říjnu 2009 zbývalo vyměnit 981 664 řidičských průkazů (výměna 2010). Tato hodnota odpovídá 15,32% registrovaných řidičů.

V listopadu 2009 se vyměnilo 40 038 řidičských průkazů, podléhajících výměně v termínu do 31.12.2010, což je přibližně 53% z optimistického předpokladu.

Při zohlednění zbývajícího počtu řidičských průkazů, které zbývá do konce roku 2010 vyměnit je zřejmé, že každý následující měsíc by se mělo vyměnit průměrně 75 512 řidičských průkazů.

Tato hodnota se bude každý měsíc zvyšovat, neboť zatím dochází ze strany řidičů ke zvýšenému úsilí při výměně řidičských průkazů pouze mírně.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Vyplatí se mít k povinnému ručení i kasko? Porovnáváme scénáře škod a reálné náklady

Platíte jen povinné ručení, nebo zvažujete i širší ochranu? Tuto otázku řeší většina řidičů. Povinné ručení je ze zákona povinné – bez něj nesmí vozidlo na silnici. Chrání však pouze ostatní účastníky provozu. Pokud vznikne škoda na vašem autě a není kdo by ji uhradil, náklady jdou z vašeho rozpočtu.Právě zde vstupuje do hry další forma ochrany, která kryje i vlastní vozidlo. V následujících odstavcích si ukážeme, kdy dává smysl kombinovat obě pojistky a jaké mohou být reálné finanční dopady.

zobrazit článek >

Eco-driving jako odpověď na vysoké ceny paliv

Rostoucí náklady na měsíční provoz automobilu vedou řadu řidičů v České republice k hledání způsobů, jak omezit výdaje spojené s tankováním. Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších řešení je eco-driving, tedy styl jízdy založený na plynulosti, předvídání dopravních situací a rozumném využívání možností vozidla.

zobrazit článek >

Jak financovat svůj snový vůz: Je lepší leasing, úvěr, nebo spořicí účet?

Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.

zobrazit článek >