aktuálně: 37 uzavírek, 7 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Dokončení obchvatu České Skalice je prioritou MD

7. července 2008

Dostavba obchvatu města Česká Skalice na Náchodsku je prioritou Ministerstva dopravy. Právníci Ředitelství silnic a dálnic ČR na pokyn svého klienta v tomto ohledu učinili významný vstřícný krok ve vztahu k manželům Jirouškovým, kterým byla učiněna zcela nová nabídka na odkup jejich nemovitostí bránících trase budoucího obchvatu.

Tato nová nabídka spočívá v možnosti poskytnutí kompenzace za výkup předmětných nemovitostí v maximální výši 15 milionů Kč, za předpokladu získání předchozího souhlasu Ministerstva financí ve veřejném zájmu.

V případě pozitivní reakce manželů Jirouškových na tuto nabídku a kladné odezvy Ministertva financí bude dle názoru Ministerstva dopravy možné dosáhnout konečné shody v horizontu několika týdnů. Ministerstvo dopravy v této souvislosti oceňuje iniciativu paní poslankyně Zdeňky Horníkové, jejíž zájem o problematiku obchvatu města pomohl nalézt novou a pro manžele Jirouškovi dle názoru Ministertva dopravy velmi vstřícnou alternativu řešení současného stavu.

Dokončení obchvatu České Skalice na silnici I/33 je podle názoru ministerstva nezbytným předpokladem pro zefektivnění dopravy v Královéhradeckém kraji a zlepšení kvality života obyvatel České Skalice.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >