Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Dokončení obchvatu České Skalice je prioritou MD

7. července 2008

Dostavba obchvatu města Česká Skalice na Náchodsku je prioritou Ministerstva dopravy. Právníci Ředitelství silnic a dálnic ČR na pokyn svého klienta v tomto ohledu učinili významný vstřícný krok ve vztahu k manželům Jirouškovým, kterým byla učiněna zcela nová nabídka na odkup jejich nemovitostí bránících trase budoucího obchvatu.

Tato nová nabídka spočívá v možnosti poskytnutí kompenzace za výkup předmětných nemovitostí v maximální výši 15 milionů Kč, za předpokladu získání předchozího souhlasu Ministerstva financí ve veřejném zájmu.

V případě pozitivní reakce manželů Jirouškových na tuto nabídku a kladné odezvy Ministertva financí bude dle názoru Ministerstva dopravy možné dosáhnout konečné shody v horizontu několika týdnů. Ministerstvo dopravy v této souvislosti oceňuje iniciativu paní poslankyně Zdeňky Horníkové, jejíž zájem o problematiku obchvatu města pomohl nalézt novou a pro manžele Jirouškovi dle názoru Ministertva dopravy velmi vstřícnou alternativu řešení současného stavu.

Dokončení obchvatu České Skalice na silnici I/33 je podle názoru ministerstva nezbytným předpokladem pro zefektivnění dopravy v Královéhradeckém kraji a zlepšení kvality života obyvatel České Skalice.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >