aktuálně: 50 uzavírek, 7 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Dokončení obchvatu České Skalice je prioritou MD

7. července 2008

Dostavba obchvatu města Česká Skalice na Náchodsku je prioritou Ministerstva dopravy. Právníci Ředitelství silnic a dálnic ČR na pokyn svého klienta v tomto ohledu učinili významný vstřícný krok ve vztahu k manželům Jirouškovým, kterým byla učiněna zcela nová nabídka na odkup jejich nemovitostí bránících trase budoucího obchvatu.

Tato nová nabídka spočívá v možnosti poskytnutí kompenzace za výkup předmětných nemovitostí v maximální výši 15 milionů Kč, za předpokladu získání předchozího souhlasu Ministerstva financí ve veřejném zájmu.

V případě pozitivní reakce manželů Jirouškových na tuto nabídku a kladné odezvy Ministertva financí bude dle názoru Ministerstva dopravy možné dosáhnout konečné shody v horizontu několika týdnů. Ministerstvo dopravy v této souvislosti oceňuje iniciativu paní poslankyně Zdeňky Horníkové, jejíž zájem o problematiku obchvatu města pomohl nalézt novou a pro manžele Jirouškovi dle názoru Ministertva dopravy velmi vstřícnou alternativu řešení současného stavu.

Dokončení obchvatu České Skalice na silnici I/33 je podle názoru ministerstva nezbytným předpokladem pro zefektivnění dopravy v Královéhradeckém kraji a zlepšení kvality života obyvatel České Skalice.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >