aktuálně: 41 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Peták by ještě letos rád s dvěstěsedmičkou

21. září 2007

Příbramský jezdec Josef Peták, jenž získal se svojí spolujezdkyní Alenou Benešovou za Hroch Rally Team letošní titul ve skupině A v Global Assistance MMČR v automobilových soutěžích po třech letech přestupuje z Renaultu Clio S1600 k Peugeotu 207 S2000.

Josef Peták strávil za volantem Renaultu Clio S1600 tři úspěšné sezóny, během nichž získal nespočet úspěchů a mistrovských titulů. „Tříletá etapa s Renaultem Clio je u konce. Zažili jsme s tímto vozem mnoho krásných zážitků. Musím přiznat, že v poslední době jsem se s vozem sžit natolik, že jen těžko jej budu opouštět. Ovšem je čas udělat změnu. Poté, co jsme však dostali příležitost pořídit Peugeota 207 S2000, nebylo o čem přemýšlet,“ dodává Josef Peták.

Minulý týden se příbramský jezdec vypravil do Itálie, kde s týmem Racing Lions, který již zná z předchozí spolupráce na voze Peugeot 306 Maxi Kit. „Racing Lion je jedním z mnoha týmu, jenž může dát stavebnici Peugeota 207 S2000 dohromady. Navíc se dobře s týmem známe a jsme dobří přátelé. V nejbližší době bude pro mě cesta Česko-Itálie asi nejběžnější cestování. Chceme vůz co nejrychleji dát dohromady a ještě letos se s ním na některé z českých soutěží svézt. Snad to zvládneme. Příští týden bude celý Racing Lion na Rallye San Remo, ovšem od dalšího týdne se budeme snažit s týmem auto zkompletovat co nejdříve,“ doplnil jezdec Hroch Rally Teamu.

O víkendu jej však čeká další vrchol sezóny. Posádka Josef Peták a Alena Benešová se zúčastní domácí Fuchs Oil Rally Příbram. Smíšená posádka by chtěla doma zapomenout na loňské problémy, které postihly vůz Renault Clio S1600 na smolotelské rychlostní zkoušce a po kterých vůz skončil v kotrmelci.

„Je to náš poslední start s Renaultem Cilo S1600 ve velkém mistrovství. Chtěli bychom tímto startem poděkovat všem našim fanouškům za přízeň, kterou nám věnovali a pevně věříme, že zůstanou věrní i s dvěstěsedmičkou. Příbram je má domácí soutěž a závodit je tady hrozně těžké. Není to pro mě lehké bydlet doma, připravovat se na závody doma. Raději bych byl někde na hotelu. Ale budeme se snažit závod dokončit na co nejlepší pozici,“ řekl mírně s humorem letošní šampión skupiny A.

Fuchs Oil Rally Příbram startuje v pátek 21. října v 16:00 hod. z náměstí T.G.M. a příbramská dvojice sjede z rampy se startovním číslem 5.

Marek Felt

Další články

Bezpečně na silnici: Jak správně vybrat kvalitní oblečení na motorku?

Každý zkušený motocyklista ví, že kromě umění ovládat svůj stroj je klíčovým prvkem bezpečnosti na silnici správný výběr oblečení.

zobrazit článek >

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >