Ani letos se Německá rally nemusí obávat nepřízně diváků. Jen z České republiky se jich vydá přes naše západní hranice hned několik tisícovek, stejně tak, jako tomu bývalo i v minulosti.
Základnu má desátý podnik šampionátu opět ve městě Trier, které je nejstarším městem v Německu, ležící v samém srdci moselského vinařského kraje.
Servisní zóna se nachází asi 40 kilometrů jihovýchodně od tohoto města. Poprvé se soutěž jela jako součást mistrovství světa v roce 2002, 20 let po jejím vzniku. Zatím je tu stoprocentně nejúspěšnějším jezdcem, Sébastien Loeb, který vyhrál všech šest dosavadních ročníků.
Na jezdce tradičně čeká velmi náročná soutěž, která je proslulá především svým velmi zrádným povrchem. Především pak rychle se měnící přilnavost na asfaltovém povrchu.
Nejzrádnější úsek čeká na všechny jezdce ve vojenském prostoru Baumholder. Cesta je totiž lemována obrovskými betonovými kvádry, jejichž tvrdost poznal při testech v minulosti Gilles Panizzi a při rally pak Petter Solberg, který velmi těžce havaroval a v podstatě odepsal Imprezu WRC do šrotu.
Na posádky čeká něco málo přes 1200 kilometrů a z toho ostrých bude 352.89. Jezdci absolvují 19 rychlostních zkoušek. V minulém roce vyhrál již pošesté v řadě Sébastien Loeb.
Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.
zobrazit článek >Někdy není potřeba vyrážet na dlouhou cestu, aby člověk zažil pořádnou jízdu. Stačí pár přátel, dobré jídlo, pití a prostředí, kde se cítíte jako doma – třeba garáž nebo dílna, která přes den slouží autu, ale večer se může proměnit ve stylové místo pro odpočinek.
zobrazit článek >S letními cestami do zahraničí se množí případy, kdy auto znenadání vypoví službu, nejde opravit na místě a jediným řešením je odtah zpět do Česka. Není to jen problém starších vozů, zásadní závada může potkat i novější a dobře udržované auto. Pokud se něco takového stane i vám, nepropadejte panice. Díky správně nastavenému pojištění auta může být repatriace vozidla jednodušší, než jste očekávali.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.