aktuálně: 36 uzavírek, 18 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Po prvním dni Hänninen na druhém místě

29. července 2011

Univerzitní město Jyväskylä, vzdálené 270 km severně od finské metropole Helsinki, se stalo na konci července opět Mekkou motorsportu. Tak jako každý rok i letos sem proudí desetitisíce lidí, aby shlédly jednu z nejakčnějších soutěží kalendáře mistrovství světa.

Finská rally je známá vysokými rychlostními průměry často převyšujícími 120 km/h, nekonečnými skoky, spletí rychlých zatáček a rovinatých úseků lemovaných hustým stromořadím. Není nouze o dramatické okamžiky a fanoušci rally jsou po celou soutěž ve varu. Tým Red Bull ŠKODA startuje se dvěma posádkami a po prvním dnu drží druhou (Hänninen/Markkula) a šestou (Gassner/Wüstenhagen) pozici.

Dnešní první etapa šotolinové soutěže měla na programu první tři rychlostní zkoušky a 40 ostrých kilometrů. V kategorii SWRC je s vozy Super 2000 nejlépe zvládnul Ott Tänak na Fordu. Juho Hänninen s Fabií jej dokázal dnes porazit ve třetím měřeném úseku a je před páteční etapou v těsném závěsu (+8.5 s). Další pilot Red Bull ŠKODA týmu Hermann Gassner je po prvním dni šestý se ztrátou 1:12 min.

Juho Hänninen již 'svou domácí' soutěž v minulosti dvakrát vyhrál a rád by letos zkompletoval hattrick. Nicméně jak sám říká, bude to nesmírně těžké: „Potvrdilo se, co jsem čekal, Tänak ukazuje, že je opravdu ďábelsky rychlý a bude to pro mě s Mikkem těžké, přestože jsem doma a místní tratě mám v krvi.“

Hermann Gassner startuje ve Finsku poprvé a jak sám říká, nejdříve si musí zvyknout na místní podmínky: „Ta rychlost zde je místy opravdu až šílená. Sžíváme se s podmínkami a snažíme se nabírat zkušenosti.“

Finská rally pokračuje v pátek osmi erzetami a 135 kilometry a soutěžní pole zavede o 170 km jižněji do okolí města Lahti.

Škoda Motorsport

Další články

Garážový večírek, který má styl: Jídlo, pití a šipky

Někdy není potřeba vyrážet na dlouhou cestu, aby člověk zažil pořádnou jízdu. Stačí pár přátel, dobré jídlo, pití a prostředí, kde se cítíte jako doma – třeba garáž nebo dílna, která přes den slouží autu, ale večer se může proměnit ve stylové místo pro odpočinek.

zobrazit článek >

Jak dostat nepojízdné auto ze zahraničí? Správné pojištění může zachránit desítky tisíc

S letními cestami do zahraničí se množí případy, kdy auto znenadání vypoví službu, nejde opravit na místě a jediným řešením je odtah zpět do Česka. Není to jen problém starších vozů, zásadní závada může potkat i novější a dobře udržované auto. Pokud se něco takového stane i vám, nepropadejte panice. Díky správně nastavenému pojištění auta může být repatriace vozidla jednodušší, než jste očekávali.

zobrazit článek >

Co dělat, když díl do auta nikde nemají? Vytiskněte si ho!

Když vám chybí malý plastový díl, může vám zachránit nervy – i čas – 3D tisk

zobrazit článek >