aktuálně: 30 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Trojan v Hustopečích i Tišnově jako pátý

12. června 2008

Sezóna v MMČR se pozvolna přehoupla do své druhé poloviny a dvojici týmu Korno Motorsport i nadále patří průběžná čtvrtá pozice v absolutním pořadí. Nic na tom nezměnil ani velmi obtížný závod v Hustopečích, který byl velkou zkouškou odolnosti pro jezdce i techniku a v němž oba borci, hájili barvy Seznam.cz. Rally Teamu.

Loňský vicemistr Karel Trojan s navigátorem Petrem Řihákem šli do soutěže plni odhodlání, ale na lepší pořadí v cíli jejich výkon tentokrát nestačil. Karel Trojan k tomu uvádí: „V Hustopečích jsme si příliš velké ambice nedělali, jelikož konkurence na startu byla velice silná. Také díky několika odstoupením našich soupeřů jsme však nakonec projeli cílovou rampou jako pátí a to není vůbec špatný výsledek. Mrzí snad jen porážka od Václava Arazima, který však byl v danou chvíli nad naše síly a museli jsme se před ním sklonit.“

Petr Řihák uvádí: „Hustopeče byly na naše soutěžácké poměry velmi netypickou soutěží, ale nutno podotknout, že se jednalo o velmi kvalitní závod. Všechny sužovalo tropické vedro a někteří byli dokonce hospitalizováni. My jsme byli trochu provázeni smůlou, když jsme absolvovali několik defektů-nedefektů, neboť se nám podařilo zničit hned osm disků. Některé se snad podaří opravit, u jiných si tím nejsem jistý. Celkově ale s výsledkem panuje spokojenost.“

V Tišnově se opět sešla řada jezdců, disponujících vozy s papírově lepšími předpoklady, tedy WRC Drotára a Super2000 Petáka a Odložilíka a tak se spíše očekávalo, jak se Karlu Trojanovi podařilo zapracovat na výkonu vozu a zda ten bude opět fungovat. Hned první RZ ukázala, že vůz je opět ve formě a Karel Trojan s Petrem Řihákem dosáhli nejlepšího času. Následně je postupně předstihovali v pořadí jezdci s lepší technikou a Karel se snažil soupeřit s dravě jedoucím králem sprintů, Pepou Semerádem, což se mu celkem dařilo.

„Otázkou dne pro mne bylo, zda se podařilo odstranit problém na voze, který nás v minulých soutěžích sužoval a hned zkraje jsme viděli, že je vše v pořádku. Osobně jsem si velmi pěkně zazávodil s Pepou Semerádem a před jezdcem jeho kvalit se rád skloním. Nejdůležitějším závěrem dne však pro mne zůstává fakt, že vůz je opět zcela ve formě a my se můžeme plně soustředit jen na vlastní výkon. Škoda snad jen ne zcela šťastné volby pneumatik v prostřední rundě, kde jsme na začátku vodou zcela zalité nejdelší erzety zbytečně ztratili. Navzdory letošnímu nejslabšímu výsledku ve sprintech jsem však jednoznačně spokojený s výkonem vozu i svým,“ hodnotí Karel Trojan.

Dalším podnikem, kde bude posádka Karel Trojan, Petr Řihák startovat, je 19.ročník Horácké Rally se sídlem v Třebíči, která odstartuje 19.6. a i zde věříme ve vaší podporu.

Karel Koldovský

Další články

Najeli jste do výmolu? Kdo zaplatí škodu na autě a kdy pomůže pojištění?

Rozbité silnice a výmoly jsou každoroční realitou hlavně po zimě. Stačí chvíle nepozornosti a místo klidné jízdy řešíte proraženou pneumatiku nebo poškozený podvozek. Kdo za takovou škodu odpovídá a kdy vám pomůže pojištění? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

zobrazit článek >

Jak si užít rodinné cestování - návod pro bezpečné kilometry

Dlouho očekávaný rodinný výlet je za dveřmi. Na jedné straně je to skvělá příležitost, jak si odpočinout, poznat nová místa a strávit společný čas jinak než doma. Na druhé se může změnit v nečekané komplikace. Aby byla vaše cesta bezpečná a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás seznam věcí, na které nesmíte před delší cestou zapomenout.

zobrazit článek >

Správa vozového parku podle dat aneb kde ve firmě tiše unikají peníze

Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.

zobrazit článek >