aktuálně: 32 uzavírek, 1 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Opel čeká propouštění a investice od GM

11. února 2010

Americká automobilka GM hodlá do evropské automobilky Opel investovat 11 miliard Eur. Chce totiž do roku 2014 začít vydělávat. Kroky však budou směřovat i do řad pracovníků. O místo v Oplu přijde přes osm tisíc zaměstnanců.

Pokud chce automobilka Opel získat také statní podporu, pak ji ani nic jiného nezbývá. Gigant GM už do Oplu investoval 630 miliónů Euro. O další finance chce požádat i státy, ve který má své výrobní závody.

Americké majitele ale čeká nelehký úkol - musí přesvědčit představitele států, že se Opel dostane již v roce 2011 do černých čísel. Propouštět se bude především z toho důvodu, že Opel prodá letos až o pětinu méně vozů než v roce 2007.

Nejvíce lidí přijde o práci v Německu. Naopak obávat se nemusejí zaměstnanci v Anglii ani Polsku. Na závěr jen dodejme, že většinovým vlastníkem GM je nyní vláda Spojených Států Amerických.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Eco-driving jako odpověď na vysoké ceny paliv

Rostoucí náklady na měsíční provoz automobilu vedou řadu řidičů v České republice k hledání způsobů, jak omezit výdaje spojené s tankováním. Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších řešení je eco-driving, tedy styl jízdy založený na plynulosti, předvídání dopravních situací a rozumném využívání možností vozidla.

zobrazit článek >

Jak financovat svůj snový vůz: Je lepší leasing, úvěr, nebo spořicí účet?

Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.

zobrazit článek >

Jak ušetřit na dovolené autem po Evropě: Sledujte kurz eura a cestu plánujte

Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.

zobrazit článek >