aktuálně: 30 uzavírek, 18 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Ministr Pavel Dobeš vyšle kontrolu na ŘSD

19. prosince 2011

Po informacích, které přinesly Hospodářské noviny a které se týkají údajných neprůhledných zakázek Ředitelství silnic a dálnic, se ministr dopravy Pavel Dobeš rozhodl, že urychleně zřídí kontrolní skupinu, která provede na Ředitelství silnic a dálnic důslednou kontrolu stavu zakázek za rok 2011. O výsledku kontroly bude Ministerstvo dopravy informovat ihned po jejím skončení.

Ilustrační foto

Ministr dopravy je celou záležitostí velmi znepokojen a pokud se informace Hospodářských novin prokáží jako pravdivé, vyvodí z toho příslušné důsledky, včetně personálních.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Správa vozového parku podle dat aneb kde ve firmě tiše unikají peníze

Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.

zobrazit článek >

Vyplatí se mít k povinnému ručení i kasko? Porovnáváme scénáře škod a reálné náklady

Platíte jen povinné ručení, nebo zvažujete i širší ochranu? Tuto otázku řeší většina řidičů. Povinné ručení je ze zákona povinné – bez něj nesmí vozidlo na silnici. Chrání však pouze ostatní účastníky provozu. Pokud vznikne škoda na vašem autě a není kdo by ji uhradil, náklady jdou z vašeho rozpočtu.Právě zde vstupuje do hry další forma ochrany, která kryje i vlastní vozidlo. V následujících odstavcích si ukážeme, kdy dává smysl kombinovat obě pojistky a jaké mohou být reálné finanční dopady.

zobrazit článek >

Eco-driving jako odpověď na vysoké ceny paliv

Rostoucí náklady na měsíční provoz automobilu vedou řadu řidičů v České republice k hledání způsobů, jak omezit výdaje spojené s tankováním. Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších řešení je eco-driving, tedy styl jízdy založený na plynulosti, předvídání dopravních situací a rozumném využívání možností vozidla.

zobrazit článek >