aktuálně: 46 uzavírek, 9 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Dopravní nehodovost ve 36. kalendářním týdnu 2008

10. září 2008

V uplynulém týdnu šetřila Policie ČR 2 888 dopravních nehod, které se staly na pozemních komunikacích. Následkem těchto nehod se do svých domovů nevrátilo 15 lidí. Dalších 629 osob utrpělo zranění těžkého nebo lehkého charakteru.

V porovnání s předcházejícím 35. týdnem se:

- zvýšil počet nehod o 131 nehod

- snížil počet usmrcených o 8 osob

- zvýšil počet těžce zraněných o 70 osob

- zvýšil počet nehod pod vlivem alkoholu o 9 nehod

Počet nehod ve 36. kalendářním týdnu je 18. nejnižší v letošním roce. V průměru se každý den stalo 413 nehod. Nejvyšší nehodovost zaznamenáváme v pátek (515 nehod) a v pondělí (491 nehod), naopak nejnižší v neděli (261 nehod). Z pohledu regionů je na prvním místě Praha (539 nehod), poté Severomoravský (425 nehod) a Jihomoravský (424 nehod) kraj.

Jak již bylo uvedeno, dopravní nehody si v minulém týdnu vyžádaly 15 lidských životů, což je o osm osob méně než v předcházejícím týdnu. Od začátku letošního roku je tento počet prozatím 12. nejnižší. Nejtragičtěji skončily nehody ve čtvrtek (6 osob) a v sobotu (4 osoby). Bez obětí na životech se obešly nehody v neděli. Podle předběžných údajůbylo v uplynulém týdnu nejvíce usmrcených při nehodách na území Severočeského, Východočeského a Jihomoravského kraje - shodně po 3 osobách.

V hodnoceném týdnu bylo při nehodách zraněno 629 lidí, což je o 70 osob více než v předcházejícím týdnu. Od začátku roku je počet zraněných zatím 3. nejvyšší. Nejvíce zraněných osob evidujeme při sobotních (108 osob) a pondělních (103 osob) nehodách. Nejméně poté při pátečních nehodách (77 osob). Denně tak bylo v průměru zraněno 90 lidí.

Také v uplynulém týdnu sehrál své „alkohol za volantem“. Účastníci silničního provozu zavinili celkem 139 nehod pod vlivem alkoholu, což je zatím 15. nejvyšší počet od začátku roku. Nejvíce jich připadá na neděli (31) a sobotu (29), podle regionů na Severní Moravu (24 nehod) a Severočeský kraj (23 nehod).

Z celkového počtu 15 usmrcených bylo:

7 řidičů osobních automobilů

2 chodci

2 spolujezdci v osobních automobilech

1 řidič nákladního automobilu

1 spolujezdec v nákladním automobilu

1 řidič malého motocyklu

1 řidič motocyklu.

-ric- ; PČR

Další články

Jak vybrat odnímatelné tažné zařízení?

Odnímatelné tažné zařízení je řešením, které je snadno dostupné a praktické. Pokusíme se vás o tom přesvědčit. Pokud vám záleží na troše pohodlí a praktičnosti, přečtěte si náš článek.

zobrazit článek >

Daňové služby Eurowag nabízejí řešení bez stresu

Setkali jste se někdy s někým, kdo rád podává daňové přiznání? Pokud ano, pravděpodobně má skvělého účetního. Většina lidí se však děsí toho, že budou muset třídit hory účtenek a faktur, seznamovat se s řadou složitých a archaických zákonů a věčně čekat na vrácení peněz.

zobrazit článek >

Závod na střechách: Vývoj a vzestup střešních nosičů pro outdoorové vybavení

Střešní nosiče jsou neocenitelným pomocníkem pro nejednoho řidiče. Umožňují přepravu lyží, jízdních kol, surfovacích prken, člunů a dalšího vybavení. Tato praktická zařízení prošla dlouhým vývojem, během nějž došlo k zásadním změnám a inovacím.

zobrazit článek >