aktuálně: 41 uzavírek, 17 nehod
Zákruta.cz  >  

Stalo se

Kdy vlastně začne dostavba pražského okruhu?

Okolo dostavby pražského okruhu se toho již napsalo hodně, nicméně ani v současnosti vlastně není jasné, kdy se s dostavbou začne a kudy přesně silnice povedou. V petici připravené a podporované vedením města Říčany zazněl i tento výrok...

zobrazit článek >

Dvě družice systému Galileo na oběžném dráze

Evropská vesmírná agentura před několika dny dopravila, za pomoci kosmické rakety Sojuz, na oběžnou dráhu první dvě operační družice navigačního systému Galileo. Program Galileo poskytne vylepšený globální systém satelitní navigace...

zobrazit článek >

Rychlostní silnice R10 u Příšovic je po tragické nehodě průjezdná

Rychlostní silnice R10, která byla na 67. km ve směru na Prahu kvůli tragické nehodě uzavřena, je plně průjezdná. Nehoda dvou osobních se stala u obce Příšovice v úterý kolem 22:30, zemřel při ní člověk. ČTK to sdělilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

zobrazit článek >

Letečtí dispečeři v Německu plánují na čtvrtek stávku

Odborový svaz zaměstnanců řízení letového provozu v Německu plánuje na čtvrtek 4. srpna stávku za zvýšení mezd. Šestihodinová stávka by mohla ovlivnit až 2500 letů.

zobrazit článek >

Tatru pojí s automobilkou DAF i někdejší soupeření na Dakaru

Vizitky automobilek Tatra a DAF, které podepsaly smlouvy o spolupráci.

zobrazit článek >

V Tchaj-wanu narazil vlak do spadlého stromu

Při nehodě vlaku s převážně čínskými turisty zemřelo dnes v hornatém regionu jižního Tchaj-wanu nejméně pět lidí a dalších asi 40 utrpělo zranění. S odvolání na místní činitele to napsala agentura AP.

zobrazit článek >

Bárta chce konkurenci na železnici a rozšíření mýtného

Ministr dopravy Vít Bárta chce při svém působení v úřadu především zavést konkurenci na železnici, rozšířit mýtný systém z dálnic i na silnice nižší třídy, snížit ceny výstavby dálnic a zlepšit bezpečnost na silnicích.

zobrazit článek >

Iberia podepsala dohodu o fúzi s British Airways

Španělská letecká společnost Iberia podepsala dlouho očekávanou dohodu o fúzi s British Airways v hodnotě osm miliard eur (206,2 miliardy Kč). Dohodu nyní musí ještě schválit akcionáři obou firem, hlasování by se mělo uskutečnit v listopadu.

zobrazit článek >