aktuálně: 46 uzavírek, 16 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Shell hlídá svým zákazníkům stav oleje ve vozech

18. září 2007

Čerpací stanice Shell opět rozšířily zákaznický servis o novou výjimečnou službu na českém trhu. Nejnovějším přírůstkem mezi nimi je možnost nechat si na vybraných čerpacích stanicích otestovat stav motorového oleje ve voze. Pověřený pracovník stanice pomocí speciálního zařízení na místě vyhodnotí z odebraného vzorku oleje stupeň opotřebení a naléhavost jeho výměny.

Test kondice motorového oleje je novou službou nabízenou návštěvníkům vybraných čerpacích stanic Shell. Testování provádí vyškolení pracovníci čerpacích stanic speciálním přístrojem na vzorku oleje (3-5 ml), který je odebrán extraktorem přímo z motoru vozidla a vypuštěn do testovacího zařízení. Barevná 3-bodová stupnice jasně a přehledně identifikuje výsledek měření. Zelená barva znamená, že olej je ve velmi dobrém stavu a pracuje efektivně, tzn. plní své funkce a chrání motor.

Žlutá barva indikuje uspokojivý stav oleje, který jeví mírné známky opotřebení, hromadí se v něm nečistoty, produkty oxidace a kyselé částice. Červená barva značí, že olej již vykazuje výrazné opotřebení – obsahuje značné množství nečistot a úsad – což může způsobovat zvýšenou hlučnost a vibrace a vést k poškození motoru. Přístroj umožňující identifikaci stavu oleje v motoru byl vyvinut díky zkušenostem z výzkumu technologií v oblasti olejů a maziv, jemuž se společnost Shell intenzivně věnuje.

„Důvodem, proč jsme začali nabízet tuto nadstandardní službu našim zákazníkům, je upozornění na důležitost sledování stavu motorového oleje. Nikdo by se přeci nechtěl dostat do situace, kdy kvůli nedbalosti poškodí motor svého vozu opotřebeným olejem,“ říká Dušan Nedorost, ředitel čerpacích stanic Shell Czech Republic a.s.

Z bleskového průzkumu provedeného na našich čerpacích stanicích jsme zjistili, že přibližně polovina řidičů olej v motoru vůbec nekontroluje nebo je kontrola nedostatečná. „Současné moderní motory kladou vyšší nároky na kvalitu oleje a vyžadují jeho častější kontrolu a doplňování než tomu bylo dříve. To je ovšem kompenzováno možností delší životnosti oleje v motoru,“ dodává Aleš Holan, obchodní ředitel Shell Czech Republic a.s.

Po otestování oleje může zákazník obdržet kondiční kartu, na níž je zaznamenán zjištěný stav oleje v jejich voze. Jestliže ukazatel stanoví významné znehodnocení oleje, je zákazníkovi obsluhou doporučena výměna oleje. Dle typu a stáří vozu společně s jízdními podmínkami (jízdy na krátké vzdálenosti, častá zastavování a rozjezdy nebo naopak delší trasy atp.) je řidičům doporučen některý z řady olejů Shell Helix, které rozpouštějí usazeniny v motoru a brání před vznikem nových nečistot. Díky nim je pak motor čistší, tišší a pracuje plynuleji.

-pr-

Další články

3 tipy, jak ušetřit za povinné ručení

Když si koupíte nové (nebo ojeté) auto, nemůžete hned vyjet a užívat si tu radost. Nejdřív vás čeká úřadování. A v první řadě to bude sjednání povinného ručení. Poradíme vám, jak vybrat to nejvýhodnější a jak můžete ušetřit.

zobrazit článek >

Sezona přezouvání je tady! Jak správně uskladnit pneumatiky?

První mrazy a sníh se nezadržitelně blíží. Pro motoristy to znamená jediné – nesmí zapomenout přezout z letních na zimní pneumatiky. Tím ovšem vyvstává otázka, co udělat s letními gumami a jak a kde je vhodně uskladnit?

zobrazit článek >

Využití bublinkové fólie v autoservisu

Jak ochránit automobilové díly, které jste již vybalili z původního obalu, a potřebujete je bezpečně uskladnit nebo někam zaslat?

zobrazit článek >