aktuálně: 35 uzavírek, 17 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Agrotec Rally se hlásí o slovo

31. ledna 2011

Přestože do zahájení mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích zbývá ještě hodně času, organizátoři Agrotec Rally Hustopeče se rozhodli již v této době prozradit první základní informace o svém podniku.

Soutěž bude v letošním roce koncipována pouze do tří dnů. Během čtvrtka 9.6. proběhnou seznamovací jízdy a setkání s jezdci, v pátek 10.6. budou na programu přejímky, shakedown a první etapa, v sobotu 11.6. pak etapa druhá, cíl a vyhlášení. Předpokládaná délka soutěže je 474 km, z toho 12 RZ o celkové délce 170 km.

„V pátek bude program hodně nabitý. Závěr seznamovacích jízd, přejímky a shakedown. Ale rozhodli jsme se soutěž maximálně zkrátit, proto nemáme jiné varianty. Závod odjedeme na šesti úsecích, takže by se seznamovacími jízdami neměly mít posádky žádné problémy. Na druhou stranu si posádky trochu odpočinou při tradičním setkání jezdců a pořadatelského týmu ve čtvrtek večer,“ říká ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Pro posádky malých tříd připravil pořadatel jedno překvapení. Zástupci tříd 10, 9 a 7 (postaru N1, N2 a A5) budou mít snížený vklad do soutěže. Momentálně se předpokládá výše cca 1 700 Kč včetně pojištění a DPH.

„Loni se naše iniciativa moc neosvědčila, takže jdeme dál. Věříme, že tento minimální vklad bude mít větší ohlas. Domnívám se, že absolvování jakékoli velké soutěže je pro posádky větším zážitkem a přínosem než start na sprintu,“ říká ředitel soutěže Rudolf Kouřil.

Bližší informace nejenom o výši vkladu, ale i o přípravě rally najdete od začátku února na www.agrotecautoklub.cz a na facebookové stránce AGROTEC RALLY.

-pr-

Další články

Eco-driving jako odpověď na vysoké ceny paliv

Rostoucí náklady na měsíční provoz automobilu vedou řadu řidičů v České republice k hledání způsobů, jak omezit výdaje spojené s tankováním. Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších řešení je eco-driving, tedy styl jízdy založený na plynulosti, předvídání dopravních situací a rozumném využívání možností vozidla.

zobrazit článek >

Jak financovat svůj snový vůz: Je lepší leasing, úvěr, nebo spořicí účet?

Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.

zobrazit článek >

Jak ušetřit na dovolené autem po Evropě: Sledujte kurz eura a cestu plánujte

Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.

zobrazit článek >