aktuálně: 32 uzavírek, 4 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Bude Jänner Rallye pneumatikovou loterií?

2. ledna 2008

Všichni účastníci zahajovacího podniku mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích s napětím očekávají, jaké počasí bude v okolí Freistadtu panovat. Zatím to ty vypadá na takové malé rakouské „Monte Carlo“, kde správná volba pneumatik bude velkou ruletou.

A jaká je aktuální situace? Dnes na Nový rok leží na všech rychlostních zkouškách rallye sníh. Za poslední dva dny přibylo celkem pět centimetrů nového sněhu. To znamená, že v severní části kolem Liebena, nyní leží na cestách celkem 20 až 25 cm sněhu, v jižní části kolem Pregartenu je to pět centimetrů. K tomu navíc mnoho ledových ploten.

Pokud teploty, jak to slibují všechny předpovědi, v následujících dnech i nadále zůstanou pod nulou, pak skutečné zimní rallye v Mühlviertelu nestojí nic v cestě. Sníh byl odklizen pouze z hlavních silnic, což usnadní příjezd mnoha fanoušků na jednotlivé rychlostní zkoušky.

Další sněžení se do nadcházejícího víkendu neočekává. Je ale možné, že by v sobotu odpoledne mohlo opět začít sněžit, což by mohlo výrazně zasáhnout do závěrečných soubojů o vítězství.

Mnohé ze zúčastněných posádek částečně absolvovaly své obhlídkové jízdy ještě bez sněhu, především na jihu oblasti. Vzhledem ke změněným podmínkám budou muset v následujících dnech až do startu rallye své rozpisy ještě změnit a vylepšit.

Jedno je jasné - první závod FIA European Rally Cup, který je současně započítáván do rakouského a českého mistrovství v rallye, bude skutečnou sázkou na pneumatiky.

Armin Holenia

Další články

Eco-driving jako odpověď na vysoké ceny paliv

Rostoucí náklady na měsíční provoz automobilu vedou řadu řidičů v České republice k hledání způsobů, jak omezit výdaje spojené s tankováním. Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších řešení je eco-driving, tedy styl jízdy založený na plynulosti, předvídání dopravních situací a rozumném využívání možností vozidla.

zobrazit článek >

Jak financovat svůj snový vůz: Je lepší leasing, úvěr, nebo spořicí účet?

Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.

zobrazit článek >

Jak ušetřit na dovolené autem po Evropě: Sledujte kurz eura a cestu plánujte

Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.

zobrazit článek >