aktuálně: 35 uzavírek, 8 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Rallye Monte Carlo 2010 odstartovala prologem

20. ledna 2010

Rallye Monte Carlo 2010 odstartovala 8,83km dlouhým prologem, který zavedl jezdce do nadmořské výšky 1140m a z velké části se jel na sněhu a ledu.

Prolog také určil v jakém pořadí se na trať I. etapy legendární rallye vydá prvních deset posádek. Startovat se totiž začne od desátého místa k prvnímu, což znamená, že Hänninen s Markkulou odstartují jako pátí, Kopecký se Starým jako osmí a posádka Vouilloz-Veillas jako devátí.

Start první rychlostní zkoušky měřící 27,27 km je v 11:51 hod. a ve 12:59 hod. startuje nejdelší rychlostní zkouška letošní Rallye Monte Carlo, která čítá 45,17 km. Obě tyto rychlostní zkoušky projedou posádky dvakrát.

Škoda Motorsport

Další články

Eco-driving jako odpověď na vysoké ceny paliv

Rostoucí náklady na měsíční provoz automobilu vedou řadu řidičů v České republice k hledání způsobů, jak omezit výdaje spojené s tankováním. Jedním z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších řešení je eco-driving, tedy styl jízdy založený na plynulosti, předvídání dopravních situací a rozumném využívání možností vozidla.

zobrazit článek >

Jak financovat svůj snový vůz: Je lepší leasing, úvěr, nebo spořicí účet?

Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.

zobrazit článek >

Jak ušetřit na dovolené autem po Evropě: Sledujte kurz eura a cestu plánujte

Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.

zobrazit článek >