aktuálně: 30 uzavírek, 19 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Už víme, kdo přijede do Krumlova

13. května 2009

Víme dobře, že hodně pořadatelů se letos děsí, kolik přihlášek přijde, kolik posádek se dostaví. Rallye Český Krumlov nemusí mít obavy, přihlásili se opravdu úplně všichni. To platí hlavně o současných vozidlech, historických vozidel je výrazně méně. Do mistrovství republiky historiků je přihlášeno šestnáct posádek, ale z těch, u nichž se předpokládá atak na nejvyšší posty, nechybí žádná.

Ze všech českých jezdců, kteří se mohou pochlubit k příslušnosti ke klubu nositelů priority ASN, nepřijedou jen ti, o nichž se to vědělo dávno. Josef Sedláček s kariérou skončil, otec a syn Semerádovi se u nás účastní pouze sprintů a Jan Kopecký mistrovských soutěží jen velmi sporadicky.

Ze zahraničních účastníků s národní prioritou můžeme uvést německého pilota Timo Heinena s vozem Renault Clio Sport ve třídě N 3 a Ukrajince Oleksije Tamrazova. Ten sice se subaru startoval už na Šumavě, ale pořádající ÚAMK Rally Český Krumlov a ČK motorsport mají potíže s ověřením, zda skutečně Tamrazov prioritu má. To je důležité pro stanovení startovního pořadí, protože prioritní jezdci mají právo startovat před ostatními.

Celkový počet přihlášek do Mediasport mezinárodního mistrovství ČR v rally je osmdesát dva.

Ředitelství soutěže pracuje v těchto dnech na tisku a kompletaci itinerářů, bezpečnostního plánu a dalších nezbytných dokumentů. V plném proudu jsou také školení traťových pořadatelů a poslední dolaďování bezpečnostních opatření podél rychlostních zkoušek. V samém závěru jsou také jednání o asistenci vrtulníku, který bude dohlížet na průběh soutěže z ptačí perspektivy.

Vladimír Dolejš

Další články

Najeli jste do výmolu? Kdo zaplatí škodu na autě a kdy pomůže pojištění?

Rozbité silnice a výmoly jsou každoroční realitou hlavně po zimě. Stačí chvíle nepozornosti a místo klidné jízdy řešíte proraženou pneumatiku nebo poškozený podvozek. Kdo za takovou škodu odpovídá a kdy vám pomůže pojištění? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

zobrazit článek >

Jak si užít rodinné cestování - návod pro bezpečné kilometry

Dlouho očekávaný rodinný výlet je za dveřmi. Na jedné straně je to skvělá příležitost, jak si odpočinout, poznat nová místa a strávit společný čas jinak než doma. Na druhé se může změnit v nečekané komplikace. Aby byla vaše cesta bezpečná a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás seznam věcí, na které nesmíte před delší cestou zapomenout.

zobrazit článek >

Správa vozového parku podle dat aneb kde ve firmě tiše unikají peníze

Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.

zobrazit článek >