Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Uděláte za hranicemi přestupek? Zaplatíte v Česku!

13. května 2008

Mnoho motoristů v současnosti spoléhá na to, že pokud udělá v cizím státě přestupek a nezaplatí na místě, tak vymahatelnost této pohledávky je v podstatě nemožná. Nicméně to se má podle Evropské unie změnit.

Policisté by si měli začít mezi sebou vyměňovat informace o hříšnících a ti pak budou pokutováni přímo ve svém státě. Policisté z Francie by tak například mohli poslat fotografii hříšníka do Česka, kde si podle značky policisté příslušného majitele dohledají.

Trestat by se mělo především za čtyři druhy přestupků, které jsou podle statistik nejčastější příčinou úmrtí při nehodách: Nepovolená rychlost, projetí na červenou, jízda bez pásů a pod vlivem alkoholu.

Evropská unie chce tuto směrnici prosadit na půdě parlamentu, aby se jí řídily všechny členské státy. Cílem je totiž snížit počet úmrtí na cestách během dalších deseti let na polovinu.

Zatímco v jiných státech tato čísla postupně klesají, v Česku je tomu přesně naopak. Vloni totiž zemřelo na silnicích o 167 lidí více, než tomu bylo v roce 2006.

Richard Vlček (Internet)

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >