aktuálně: 41 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Uděláte za hranicemi přestupek? Zaplatíte v Česku!

13. května 2008

Mnoho motoristů v současnosti spoléhá na to, že pokud udělá v cizím státě přestupek a nezaplatí na místě, tak vymahatelnost této pohledávky je v podstatě nemožná. Nicméně to se má podle Evropské unie změnit.

Policisté by si měli začít mezi sebou vyměňovat informace o hříšnících a ti pak budou pokutováni přímo ve svém státě. Policisté z Francie by tak například mohli poslat fotografii hříšníka do Česka, kde si podle značky policisté příslušného majitele dohledají.

Trestat by se mělo především za čtyři druhy přestupků, které jsou podle statistik nejčastější příčinou úmrtí při nehodách: Nepovolená rychlost, projetí na červenou, jízda bez pásů a pod vlivem alkoholu.

Evropská unie chce tuto směrnici prosadit na půdě parlamentu, aby se jí řídily všechny členské státy. Cílem je totiž snížit počet úmrtí na cestách během dalších deseti let na polovinu.

Zatímco v jiných státech tato čísla postupně klesají, v Česku je tomu přesně naopak. Vloni totiž zemřelo na silnicích o 167 lidí více, než tomu bylo v roce 2006.

Richard Vlček (Internet)

Další články

Bezpečně na silnici: Jak správně vybrat kvalitní oblečení na motorku?

Každý zkušený motocyklista ví, že kromě umění ovládat svůj stroj je klíčovým prvkem bezpečnosti na silnici správný výběr oblečení.

zobrazit článek >

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >