Pokud i vy patříte mezi ty odvážlivce, kteří usedají do vozu bez řidičského oprávnění, pak vězte, že tento prohřešek je v České republice trestným činem a můžete jít za něj do vězení až na dva roky. Lidé se totiž spoléhají na to, že je policie nechytí.
Nicméně poslední statistiky hovoří o tom, že policii se daří tyto hříšníky objevovat čím dál častěji. Jen od začátku roku evidují úřady již 3200 takových ´černých řidičů´.
Potvrzuje to i jedenadvacetiletý Vladimír z Benešovska, který se úspěšně vyhýbá policistům už tři roky. „V autoškole jsem byl, ale neudělal jsem závěrečný test. Další jsem už nezkoušel. Je to ztráta času, řídit umím a papíry nepotřebuji,“ řekl mladík.
Má starou škodovku a jezdí hlavně po silnicích třetí třídy. „Policie stojí pořád na stejných místech. Když víte kde, dá se jim snadno vyhnout,“ dodal Vladimír.
Pokud policisté někoho, kdo nevlastní „řidičák“, chytí poprvé, je trest poměrně nízký – dotyčný sice jde k soudu, ale většinou dostane jen pokutu nebo zákaz řízení.
Podruhé už je to horší. Například třicetiletého muže z Kolínska před časem zastavila policejní hlídka a při kontrole zjistila, že vůbec neprošel autoškolou. Soudce mu dal pokutu a zakázal mu sedat za volant.
„Jenže měsíc po odsouzení ho policie chytila znovu. Teď ve čtvrtek jsem ho proto poslal na šest měsíců do vězení,“ řekl místopředseda kolínského soudu Jiří Kruml
Chystáte se letošní zimu strávit na lyžařských sjezdovkách? Pokud na lyže vyrážíte s rodinou nebo v partě kamarádů, přepravu sportovního vybavení vám usnadní střešní nosič. Jak ho vybrat?
celý článek >Autochladnička nebo chladící box pomohou udržet potraviny v chladnu a tím je uchrání před letním horkem. Tyto výrobky se liší nejen ceně a objemu, ale i v době, po kterou je možné potraviny skladovat. Na www.cenovyradar.cz se dozvíte více.
Kdo by neměl rád cestování. Někdo se na cesty vydává pravidelně, pracovně nebo jen za zábavou, další cestují pouze během dovolené. V každém případě, je však potřeba zvolit vhodný dopravní prostředek a vybrat si dokonalé ubytování. Pomůže vám Tipli.