aktuálně: 51 uzavírek, 15 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

V roce 2009 zemřelo při "alkoholových" nehodách 123 osob

13. ledna 2010

V letošním roce jsme se již od samotného počátku dočkali jedné velmi významné změny, týkající všech motoristů, kteří budou zastaveni na běžnou silniční kontrolu. Každý řidič totiž bude okamžitě podroben dechové zkoušce na alkohol.

Důvod je jasný: Při nehodách s alkoholem bylo usmrceno v roce 2009 123 osob a to je 43 osob více než v roce 2008 a o 87 více než v roce 2007.

Usmrcení při nehodách s alkoholem tvořili 14,8 % z celkového počtu usmrcených. Každý sedmý tragický případ byl usmrcen v roce 2009 opilým řidičem (v roce 2007 každý 31., v roce 2008 každý 12.)

V absolutních číslech byl počet usmrcených opilými řidiči v roce 2009 za období let 2000 až 2009 druhý nejhorší (nejhorší byl rok 2002 s 136 usmrcenými, i když v poměrovém ukazateli byl tento rok lepší než rok 2009. Každý 10. usmrcený byl usmrcen opilým řidičem v roce 2002 na rozdíl od každého 7. v roce 2009).

Především proto zavedla Policie ČR tuto novinku a slibuje si od ní mnohem příznivější čísla na konci roku ve statistikách usmrcených osob pod vlivem alkoholu.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Jak na cestování s jízdním kolem v autě i ve vlaku?

Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?

zobrazit článek >

Jak si snadno a levně vyšperkovat interiér auta?

Stejně, jako se dá interiér auta upravit dražšími položkami, jako jsou nové potahy sedadel, se nabízí i několik cenově přijatelnějších variant, které však taktéž vykouzlí vkusnější vnitřek auta, v němž bude doslova radost cestovat, jak na to?

zobrazit článek >

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >