Snad pro žádného motoristu není překvapením, že téměř všichni pumpaři zdražili pohonné hmoty již poslední prosincový den roku 2009. Díky vyšší dani stoupla cena benzínu i nafty o více než korunu.
Je ale zvláštní, že mnozí z nich prodávají za vyšší cenu pohonné hmoty, které nakoupili ještě za staré ceny. Nicméně toto již patří k běžné praxi v České republice.
Nejdražší palivo je nyní v Praze, kde je cena Naturalu 95 již nad třiceti korunami za litr. Nejlevnější benzín je pak v Jihočeském kraji, kde stojí 28.43,- Kč/l.
Nafta je pak nejdražší také v Praze, kde stojí litr dieselu něco přes 28 korun. Nejlevěji se tankuje nafta ve Zlínském kraji, kde litr stojí 26.50 Kč/l.
Podle odborníků se ale vlna zdražování naplno projeví až po dvou týdnech v novém roce. Jaký vliv tedy bude mít zvýšené DPH na konečnou cenu, se dozvíme nejdříve ve druhé polovině ledna.
Chcete-li vlastnit automobil, musíte se připravit na to, že vám kromě spousty radostných chvilek často přinese také nepříjemná překvapení. Proto je vhodné množství starostí s vozem minimalizovat. Třeba uzavřením výhodného pojištění, které vás bude spolehlivě chránit.
zobrazit článek >Povinné ručení při koupi ojetého vozu má podobná pravidla jako u nového auta. Největší rozdíl tkví v tom, že prodávající ho nejprve musí zrušit a kupující si následně musí nechat auto pojistit. Vozidlo by přitom nemělo zůstat ani den nepojištěné.
zobrazit článek >Elektrické řetězové kladkostroje jsou klíčovým prvkem při manipulaci s těžkými břemeny. Jejich široké využití a univerzální vlastnosti je činí nezbytnými v různých průmyslových odvětvích, jakož i v mnoha dalších oblastech lidské činnosti.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.