aktuálně: 46 uzavírek, 15 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Ženeva 2009 - Škoda Yeti přichází

11. března 2009

Světová premiéra modelu Yeti byla hlavní událostí na stánku značky Škoda na právě probíhajícím 79. mezinárodním autosalonu ve švýcarské Ženevě. Tradiční ženevský autosalon probíhá letos v atmosféře, která automobilovým výrobcům z důvodu světové finanční krize příliš nepřeje.

Přesto byl zájem odborné veřejnosti i motoristických novinářů z celého světa o jeho zahájení, respektive o novinky s nimiž jednotlivé značky na největší jarní evropskou automobilovou přehlídku přišly, bez nadsázky enormní. A nejinak tomu bylo i při tiskové konferenci na stánku značky Škoda.

Početný zástup novinářů, fotografů a televizních štábů přivítal předseda představenstva Škoda Auto Reinhard Jung.

Připomněl dosavadní úspěšný vývoj značky Škoda i fakt, že automobily Škoda jsou v současnosti exportovány na více než stovku světových trhů. Zdůraznil také, že automobilka Škoda se spolu s ostatními značkami koncernu VW stala renomovaným a respektovaným automobilovým výrobcem.

Rok 2008 byl podle jeho slov úspěšný jak z pohledu rekordních prodejů, celkem bylo zákazníkům dodáno 675 000 vozů, tak i díky velmi úspěšnému startu nové generace modelu Superb a zásadně modernizovaného modelu Octavia. Řada mezinárodních ocenění, které oba modely získaly, ale zejména přetrvávající zájem zákazníků o vozy Škoda podle R. Junga potvrzuje, že se automobilka Škoda vydala správnou cestou.

„Začátek letošního roku je velice obtížný i pro značku Škoda. Ale každá krize přináší i nové šance. My všichni ve Škoda Auto pracujeme s maximálním nasazením a koncentrací na tom, abychom na trh uvedli další novinky, které naše zákazníky nadchnou. Nový model Yeti a některé další můžete vidět již dnes v Ženevě.

Díky předchozímu úspěšnému vývoji si dnes značka Škoda vede velmi dobře. Vysoká kvalita našich výrobků, dobrý vývoj ve vzrůstajících regionech, solidní vnitřní situace v podniku a v neposlední řadě i velká spokojenost zákazníků s našimi produkty nás vedou k přesvědčení, že z krize vyjdeme ještě silnější. Technické inovace a nové modely jsou prostředky jimiž hodláme i nadále investovat do naší budoucnosti,“ prohlásil na tiskové konferenci Reinhard Jung.

Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za oblast technického vývoje představil novinářům postupně všechny novinky v expozici, hlavní pozornost ovšem soustředil na nový model Yeti.

Yetiho, který bude nabízen s pohonem přední nápravy i 4x4, charakterizuje podle E. Scholze především design, vyznačující se všemi znaky, typickými pro značku Škoda. Výrazně „silnou“ přídí i zádí, „pevnými“ boky, výraznými blatníky, ale i přátelsky „hledícími“ reflektory. Přes robustní vzhled působí jeho design zároveň lehkým a „otevřeným“ dojmem.

Model Yeti je podle E. Scholze zároveň chytrou odpovědí na nové ekologické požadavky. A to především díky moderním přeplňovaným benzinovým motorům TSI, i dieselovým agregátům se systémem vstřikování paliva Common rail. Motory plní náročné požadavky normy EU5 a dosahují špičkové parametry, i pokud jde o nízké hodnoty CO2 a také příznivou spotřebu.

„Yeti i při svých kompaktních rozměrech převyšuje mnohé své konkurenty dynamikou, nízkou spotřebou a skvělými jízdními vlastnostmi zejména na silnici. Posádce při tom poskytne nevšední jízdní zážitky, ale jako správný offroad si díky velké tažné síle rozhodně nevede špatně ani při jízdě v terénu.

V přehledném, funkčním, praktickém, ale zároveň elegantním interiéru jsou použity pouze nejkvalitnější materiály, nejmodernější elektronika, či řada chytře řešených detailů. Příjemný pocit z jízdy umocňuje například i zvýšená poloha sedadel nebo rozměrné střešní okno.Vývojové práce byly provázeny mnoha emocemi, sympatiemi a nadšením našich vývojových pracovníků. Jsme přesvědčeni, že zákazníci přijmou Yetiho rovněž pozitivně,“ řekl Eckhard Scholz.

-ric- ; Škoda

Další články

3 tipy, jak ušetřit za povinné ručení

Když si koupíte nové (nebo ojeté) auto, nemůžete hned vyjet a užívat si tu radost. Nejdřív vás čeká úřadování. A v první řadě to bude sjednání povinného ručení. Poradíme vám, jak vybrat to nejvýhodnější a jak můžete ušetřit.

zobrazit článek >

Sezona přezouvání je tady! Jak správně uskladnit pneumatiky?

První mrazy a sníh se nezadržitelně blíží. Pro motoristy to znamená jediné – nesmí zapomenout přezout z letních na zimní pneumatiky. Tím ovšem vyvstává otázka, co udělat s letními gumami a jak a kde je vhodně uskladnit?

zobrazit článek >

Využití bublinkové fólie v autoservisu

Jak ochránit automobilové díly, které jste již vybalili z původního obalu, a potřebujete je bezpečně uskladnit nebo někam zaslat?

zobrazit článek >