aktuálně: 79 uzavírek, 19 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Co je potřeba mít sebou, když vezete své auto na vrakoviště?

27. února 2009

Od chvíle, co začal platit nový zákon o placení zákonného pojištění u vozidel, které nejezdí, začali proudit na vrakoviště motoristé, kteří se chtěli svého starého vozu ze zahrady ekologicky zbavit a mohli jej legálně odhlásit z evidence vozidel na příslušném úřadu.

Vrakoviště pak dokáže váš přivezený vůz zlikvidovat během několika minut. Někde se sice vozy rozebírají ručně, nicméně v moderních kovošrotech se dokáže automobil změnit v placku během tří minut.

Co musíte mít konkrétně sebou?

1. Vůz musíte přivézt osobně. Pokud nemá značku, pak je potřeba jej přivést na odtahovém vozidle.

2. Musíte předložit průkaz totožnosti. Pokud nejste vlastníkem vozidla, je potřeba mít ověřenou plnou moc.

3. Vždy je nutné mít u sebe velký technický průkaz.

4. Posléze obdržíte potvrzení o převzetí autovraku a s tím již můžete jít na úřad a vůz odhlásit.

Ve většině případů neplatíte za odběr automobilu nic - musí být ale kompletní. Jestliže je vrak nekompletní, pak vás to může stát od 200 do 1000,- Kč. Je pravdou, že v poslední době se likvidují na vrakovištích nejvíce staré škodovky a dále pak zahraniční vozy starší 22 let.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.

zobrazit článek >

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >