aktuálně: 46 uzavírek, 2 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Co je potřeba mít sebou, když vezete své auto na vrakoviště?

27. února 2009

Od chvíle, co začal platit nový zákon o placení zákonného pojištění u vozidel, které nejezdí, začali proudit na vrakoviště motoristé, kteří se chtěli svého starého vozu ze zahrady ekologicky zbavit a mohli jej legálně odhlásit z evidence vozidel na příslušném úřadu.

Vrakoviště pak dokáže váš přivezený vůz zlikvidovat během několika minut. Někde se sice vozy rozebírají ručně, nicméně v moderních kovošrotech se dokáže automobil změnit v placku během tří minut.

Co musíte mít konkrétně sebou?

1. Vůz musíte přivézt osobně. Pokud nemá značku, pak je potřeba jej přivést na odtahovém vozidle.

2. Musíte předložit průkaz totožnosti. Pokud nejste vlastníkem vozidla, je potřeba mít ověřenou plnou moc.

3. Vždy je nutné mít u sebe velký technický průkaz.

4. Posléze obdržíte potvrzení o převzetí autovraku a s tím již můžete jít na úřad a vůz odhlásit.

Ve většině případů neplatíte za odběr automobilu nic - musí být ale kompletní. Jestliže je vrak nekompletní, pak vás to může stát od 200 do 1000,- Kč. Je pravdou, že v poslední době se likvidují na vrakovištích nejvíce staré škodovky a dále pak zahraniční vozy starší 22 let.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Jak vybrat odnímatelné tažné zařízení?

Odnímatelné tažné zařízení je řešením, které je snadno dostupné a praktické. Pokusíme se vás o tom přesvědčit. Pokud vám záleží na troše pohodlí a praktičnosti, přečtěte si náš článek.

zobrazit článek >

Daňové služby Eurowag nabízejí řešení bez stresu

Setkali jste se někdy s někým, kdo rád podává daňové přiznání? Pokud ano, pravděpodobně má skvělého účetního. Většina lidí se však děsí toho, že budou muset třídit hory účtenek a faktur, seznamovat se s řadou složitých a archaických zákonů a věčně čekat na vrácení peněz.

zobrazit článek >

Závod na střechách: Vývoj a vzestup střešních nosičů pro outdoorové vybavení

Střešní nosiče jsou neocenitelným pomocníkem pro nejednoho řidiče. Umožňují přepravu lyží, jízdních kol, surfovacích prken, člunů a dalšího vybavení. Tato praktická zařízení prošla dlouhým vývojem, během nějž došlo k zásadním změnám a inovacím.

zobrazit článek >