aktuálně: 37 uzavírek, 15 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Co je potřeba mít sebou, když vezete své auto na vrakoviště?

27. února 2009

Od chvíle, co začal platit nový zákon o placení zákonného pojištění u vozidel, které nejezdí, začali proudit na vrakoviště motoristé, kteří se chtěli svého starého vozu ze zahrady ekologicky zbavit a mohli jej legálně odhlásit z evidence vozidel na příslušném úřadu.

Vrakoviště pak dokáže váš přivezený vůz zlikvidovat během několika minut. Někde se sice vozy rozebírají ručně, nicméně v moderních kovošrotech se dokáže automobil změnit v placku během tří minut.

Co musíte mít konkrétně sebou?

1. Vůz musíte přivézt osobně. Pokud nemá značku, pak je potřeba jej přivést na odtahovém vozidle.

2. Musíte předložit průkaz totožnosti. Pokud nejste vlastníkem vozidla, je potřeba mít ověřenou plnou moc.

3. Vždy je nutné mít u sebe velký technický průkaz.

4. Posléze obdržíte potvrzení o převzetí autovraku a s tím již můžete jít na úřad a vůz odhlásit.

Ve většině případů neplatíte za odběr automobilu nic - musí být ale kompletní. Jestliže je vrak nekompletní, pak vás to může stát od 200 do 1000,- Kč. Je pravdou, že v poslední době se likvidují na vrakovištích nejvíce staré škodovky a dále pak zahraniční vozy starší 22 let.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >