Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Hyundai přišel s vlastním vozem na hybridní pohon

24. listopadu 2008

Hyundai v Los Angeles představuje vlastní konstrukci hybridního pohonu, která spojuje benzinový pohon a elektromotor. Hybridní pohon Blue Drive je cestou, jak výrazně snížit normovanou spotřebu vozů. Cílem automobilky je být výrobcem nejúspornějších aut na světě.

Tato nová konstrukce hybridního pohonu byla vyvinuta přímo automobilkou Hyundai. Kombinuje atmosférický čtyřválcový motor 2,4 Theta II, šestistupňovou automatickou převodovku a 30kW elektromotor. Ten má točivý moment 205 Nm. Systém je schopný rekuperovat energii při brzdění a je také vybaven funkcí start-stop. Další možností je použití přeplňovaného benzinového motoru 2,0 GDI Theta, který má výkon 210 kW a přitom dosahuje nižší spotřeby. Lithium-polymerové 270V baterie mají kapacitu 5,3 Ah.

Tento typ baterií ve srovnání s klasickými NiMH znamená úsporu 30 % hmotnosti a 50 % velikosti. Jejich konstrukce se také odlišuje od dnes běžných lithium-ion baterií . V těch se používá běžný elektrolyt, v těchto nových lithium-polymerových baterií je místo kapaliny gel. Díky tomu jsou tyto baterie o 20 % menší než Li-Ion. Dodavatelem baterií je společnosti LG.

-ric- ; Internet

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >