aktuálně: 46 uzavírek, 20 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Hyundai přišel s vlastním vozem na hybridní pohon

24. listopadu 2008

Hyundai v Los Angeles představuje vlastní konstrukci hybridního pohonu, která spojuje benzinový pohon a elektromotor. Hybridní pohon Blue Drive je cestou, jak výrazně snížit normovanou spotřebu vozů. Cílem automobilky je být výrobcem nejúspornějších aut na světě.

Tato nová konstrukce hybridního pohonu byla vyvinuta přímo automobilkou Hyundai. Kombinuje atmosférický čtyřválcový motor 2,4 Theta II, šestistupňovou automatickou převodovku a 30kW elektromotor. Ten má točivý moment 205 Nm. Systém je schopný rekuperovat energii při brzdění a je také vybaven funkcí start-stop. Další možností je použití přeplňovaného benzinového motoru 2,0 GDI Theta, který má výkon 210 kW a přitom dosahuje nižší spotřeby. Lithium-polymerové 270V baterie mají kapacitu 5,3 Ah.

Tento typ baterií ve srovnání s klasickými NiMH znamená úsporu 30 % hmotnosti a 50 % velikosti. Jejich konstrukce se také odlišuje od dnes běžných lithium-ion baterií . V těch se používá běžný elektrolyt, v těchto nových lithium-polymerových baterií je místo kapaliny gel. Díky tomu jsou tyto baterie o 20 % menší než Li-Ion. Dodavatelem baterií je společnosti LG.

-ric- ; Internet

Další články

Jak vybrat odnímatelné tažné zařízení?

Odnímatelné tažné zařízení je řešením, které je snadno dostupné a praktické. Pokusíme se vás o tom přesvědčit. Pokud vám záleží na troše pohodlí a praktičnosti, přečtěte si náš článek.

zobrazit článek >

Daňové služby Eurowag nabízejí řešení bez stresu

Setkali jste se někdy s někým, kdo rád podává daňové přiznání? Pokud ano, pravděpodobně má skvělého účetního. Většina lidí se však děsí toho, že budou muset třídit hory účtenek a faktur, seznamovat se s řadou složitých a archaických zákonů a věčně čekat na vrácení peněz.

zobrazit článek >

Závod na střechách: Vývoj a vzestup střešních nosičů pro outdoorové vybavení

Střešní nosiče jsou neocenitelným pomocníkem pro nejednoho řidiče. Umožňují přepravu lyží, jízdních kol, surfovacích prken, člunů a dalšího vybavení. Tato praktická zařízení prošla dlouhým vývojem, během nějž došlo k zásadním změnám a inovacím.

zobrazit článek >