aktuálně: 50 uzavírek, 6 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Nejvíce lidí letos na silnicích zemřelo v květnu

9. června 2008

Počet mrtvých na našich cestách je alarmující a ani po naprosto hrozivých číslech, které byly zveřejněny po měsíci květnu, se neobrací nic lepšímu. Ani policejní akce zatím nemají své pozitivní výsledky a na silnicích umírá i v červnu rekordně mnoho lidí.

Jen behěm prvního a druhého červnového dne zemřelo na cestách 14 lidí. Už květen byl přitom zatím nejhorší měsíc letošního roku. Podle statistik letos v prvních čtyřech měsících roku připadá na jeden den v průměru 2,2 úmrtí při silničních nehodách.

Ačkoliv květnová bilance není příznivá, podle policejního prezidia lze letošních prvních pět měsíců hodnotit pozitivně. „Počet usmrcených lidí se stále drží v intencích dosud nejúspěšnějšího roku v období posledních devatenácti let - roku 2006 (rozdíl činí pouhé dva lidi),“ sdělila iDNES policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

„Významné je i snížení počtu těžce zraněných lidí a navíc jejich počet je od roku 1990 nejnižší. V květnu letošního roku zahynulo dvaaosmdesát lidí, což je o devět více než v roce 2007, ale o tři méně než v roce 2006,“ komentovala aktuální statistiku.

Nicméně policie bije nadále na poplach a snaží se nepříznivá čísla zvrátit. Snad se to pomocí akcí pořádaných převážně o víkendech podaří.

Richard Vlček ; (Idnes)

Další články

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >

Jak na cestování s jízdním kolem v autě i ve vlaku?

Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?

zobrazit článek >