aktuálně: 356 uzavírek, 19 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Nejvíce lidí letos na silnicích zemřelo v květnu

9. června 2008

Počet mrtvých na našich cestách je alarmující a ani po naprosto hrozivých číslech, které byly zveřejněny po měsíci květnu, se neobrací nic lepšímu. Ani policejní akce zatím nemají své pozitivní výsledky a na silnicích umírá i v červnu rekordně mnoho lidí.

Jen behěm prvního a druhého červnového dne zemřelo na cestách 14 lidí. Už květen byl přitom zatím nejhorší měsíc letošního roku. Podle statistik letos v prvních čtyřech měsících roku připadá na jeden den v průměru 2,2 úmrtí při silničních nehodách.

Ačkoliv květnová bilance není příznivá, podle policejního prezidia lze letošních prvních pět měsíců hodnotit pozitivně. „Počet usmrcených lidí se stále drží v intencích dosud nejúspěšnějšího roku v období posledních devatenácti let - roku 2006 (rozdíl činí pouhé dva lidi),“ sdělila iDNES policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

„Významné je i snížení počtu těžce zraněných lidí a navíc jejich počet je od roku 1990 nejnižší. V květnu letošního roku zahynulo dvaaosmdesát lidí, což je o devět více než v roce 2007, ale o tři méně než v roce 2006,“ komentovala aktuální statistiku.

Nicméně policie bije nadále na poplach a snaží se nepříznivá čísla zvrátit. Snad se to pomocí akcí pořádaných převážně o víkendech podaří.

Richard Vlček ; (Idnes)

Další články

7 nejdůležitějších informací o povinném ručení, které musíte znát

Jestliže vlastníte motorové vozidlo, pak máte rovněž sjednáno autopojištění neboli povinné ručení. Víte o něm ale vše? Možná vás překvapí, co vše ovlivňuje jeho cenu, kdy ho nelze uplatnit nebo jak na pojistce ušetřit.

zobrazit článek >

Jaké jsou výhody bezkontaktních plateb v nákladní dopravě?

Pokud se chcete se svou firmou prosadit ve světě logistiky, musíte znát legislativu a mít přehled o veškerých provedených finančních transakcích. Jenže jakým způsobem udržet pod kontrolou platby za mýtné nebo palivo? Vsaďte na bezkontaktní platby.

zobrazit článek >

Možné problémy při sjednávání povinného ručení

Povinné ručení je základem drtivé většiny vozidel. Zřízení tohoto pojištění je úzce svázáno s nákupem nového vozu, občas se ale vyplatí změnit povinné ručení i pro stávající vůz. Jaké nástrahy Vás mohou při sjednávání nového povinného ručení potkat?

zobrazit článek >