Zákruta.cz  >  Magazín  >  

V Německu se chystají na piráty silnic

23. května 2008

U našich západních sousedů se policisté chystají na piráty silnic. Podle posledních úprav začnou platit na hříšníky mnohem tvrdší postihy. Pokuty mohou dosahovat v přepočtu až 75 tisíc korun.

Ve Španělsku mohou dokonce opravdoví „rychlíci“ skončit i ve vězení. Kdo by jel po dálnice více než 200 km/hod nebo projel vesnicí více než 110 km/hod, může skončit ve vězení na 3 až 6 měsíců.

Kromě jiného je již nyní ve 30 zemích zakázáno telefonovat za jízdy bez využití handsfree. Nejvyšší pokuty účtují za telefonování policisté v Norsku, Maďarsku, Belgii, Nizozemsku a Portugalsku. Podle německého autoklubu ADAC se tamní pokuty pohybují mezi 100 a 160 eury.

Česko patří v tomto ohledu k benevolentnějším zemím, pokuty se v přepočtu pohybují okolo 40 eur. Ještě menší sazby mají policisté za telefonování v Litvě nebo Lotyšsku.

V Německu chtějí zdražit všechny druhy pokut. Cílem je přinutit opravdové piráty silnic k tomu, aby sundali nohu z plynu. Celá Evropa má za cíl snížit počet mrtvých na silnicích a proto dojde ke zpřísnění všech druhů pokut. Snad si vezmou příklad i čeští zákonodárci...

-ric- ; (Idnes)

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >