aktuálně: 52 uzavírek, 32 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

V Německu se chystají na piráty silnic

23. května 2008

U našich západních sousedů se policisté chystají na piráty silnic. Podle posledních úprav začnou platit na hříšníky mnohem tvrdší postihy. Pokuty mohou dosahovat v přepočtu až 75 tisíc korun.

Ve Španělsku mohou dokonce opravdoví „rychlíci“ skončit i ve vězení. Kdo by jel po dálnice více než 200 km/hod nebo projel vesnicí více než 110 km/hod, může skončit ve vězení na 3 až 6 měsíců.

Kromě jiného je již nyní ve 30 zemích zakázáno telefonovat za jízdy bez využití handsfree. Nejvyšší pokuty účtují za telefonování policisté v Norsku, Maďarsku, Belgii, Nizozemsku a Portugalsku. Podle německého autoklubu ADAC se tamní pokuty pohybují mezi 100 a 160 eury.

Česko patří v tomto ohledu k benevolentnějším zemím, pokuty se v přepočtu pohybují okolo 40 eur. Ještě menší sazby mají policisté za telefonování v Litvě nebo Lotyšsku.

V Německu chtějí zdražit všechny druhy pokut. Cílem je přinutit opravdové piráty silnic k tomu, aby sundali nohu z plynu. Celá Evropa má za cíl snížit počet mrtvých na silnicích a proto dojde ke zpřísnění všech druhů pokut. Snad si vezmou příklad i čeští zákonodárci...

-ric- ; (Idnes)

Další články

Jak na cestování s jízdním kolem v autě i ve vlaku?

Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?

zobrazit článek >

Jak si snadno a levně vyšperkovat interiér auta?

Stejně, jako se dá interiér auta upravit dražšími položkami, jako jsou nové potahy sedadel, se nabízí i několik cenově přijatelnějších variant, které však taktéž vykouzlí vkusnější vnitřek auta, v němž bude doslova radost cestovat, jak na to?

zobrazit článek >

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >