aktuálně: 41 uzavírek, 28 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

V Německu se chystají na piráty silnic

23. května 2008

U našich západních sousedů se policisté chystají na piráty silnic. Podle posledních úprav začnou platit na hříšníky mnohem tvrdší postihy. Pokuty mohou dosahovat v přepočtu až 75 tisíc korun.

Ve Španělsku mohou dokonce opravdoví „rychlíci“ skončit i ve vězení. Kdo by jel po dálnice více než 200 km/hod nebo projel vesnicí více než 110 km/hod, může skončit ve vězení na 3 až 6 měsíců.

Kromě jiného je již nyní ve 30 zemích zakázáno telefonovat za jízdy bez využití handsfree. Nejvyšší pokuty účtují za telefonování policisté v Norsku, Maďarsku, Belgii, Nizozemsku a Portugalsku. Podle německého autoklubu ADAC se tamní pokuty pohybují mezi 100 a 160 eury.

Česko patří v tomto ohledu k benevolentnějším zemím, pokuty se v přepočtu pohybují okolo 40 eur. Ještě menší sazby mají policisté za telefonování v Litvě nebo Lotyšsku.

V Německu chtějí zdražit všechny druhy pokut. Cílem je přinutit opravdové piráty silnic k tomu, aby sundali nohu z plynu. Celá Evropa má za cíl snížit počet mrtvých na silnicích a proto dojde ke zpřísnění všech druhů pokut. Snad si vezmou příklad i čeští zákonodárci...

-ric- ; (Idnes)

Další články

Bezpečně na silnici: Jak správně vybrat kvalitní oblečení na motorku?

Každý zkušený motocyklista ví, že kromě umění ovládat svůj stroj je klíčovým prvkem bezpečnosti na silnici správný výběr oblečení.

zobrazit článek >

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >