aktuálně: 50 uzavírek, 6 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Rada pro dopravu v Bruselu

1. dubna 2009

První jednání Rady pro dopravu, telekomunikace a energetiku se uskuteční v pondělí 30. března 2009 v 10 hodin. Jednání bude předsedat ministr dopravy České republiky Petr Bendl.

Jedním z hlavních bodů jednání bude politická debata ministrů k návrhu novely směrnice o zpoplatnění těžkých nákladních vozidel (euroviněta).

Další důležitou částí jednání je přijetí obecného přístupu Rady k novele směrnice o pracovní době řidičů.

S ohledem na význam, který české předsednictví přikládá problematice inteligentních dopravních systémů, bude dalším důležitým bodem jednání přijetí závěrů Rady k Akčnímu plánu zavádění inteligentních dopravních systémů v silniční dopravě.

Závěrem bude mít České předsednictví prostor pro prezentaci úspěchu, kterého dosáhlo při vyjednávání s Evropským parlamentem ke dvěma legislativním návrhům v letecké dopravě - novela nařízení o Jednotném evropském nebi a novela nařízení o Evropské agentuře pro bezpečnost civilního letectví.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >