aktuálně: 41 uzavírek, 6 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Konec října může být na cestách rizikový

27. října 2008

Podle předběžných údajů šetřila policie od začátku října 10 084 nehod, při kterých zahynulo 57 osob. Zatím nejtragičtějším dnem tohoto měsíce byla středa 8. října, kdy zahynulo 6 lidí.

Velmi tragická byla i sobota (11.) a pondělí (20.), kdy zahynulo shodně 5 lidí. Uvedený předběžný počet je sice o 14 osob nižší, než ve stejné době roku 2007, ale máme před sebou poslední říjnový víkend, na který navazuje státní svátek (úterý 28. 10.).

Lze tak očekávat zvýšený nápor na naše silnice. Navíc, mnozí lidé využijí delší volno k návštěvě místa odpočinku svých blízkých, neboť na příští neděli připadá den věnovaný památce zesnulých.

Podle předběžných údajů eviduje policie nejvíce usmrcených při nehodách na území Jihomoravského a Středočeského kraje (shodně 10 osob) a dále na území Západočeského a Severomoravského kraje (shodně 9 osob). Nejméně usmrcených bylo na území hl.m. Prahy (1 osoba) a Východočeského kraje (3 osoby).

Dosavadní výsledky statistiky nehodovosti signalizují malou přizpůsobivost řidičů právě měnícím se klimatickým podmínkám (je nutné počítat s mlhou, ale i s náledím) a s tím souvisí i neadekvátní způsob jízdy.

-ric- ; PČR

Další články

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >

Škoda Fabia: Nejmenší, ale ne malá

V Mladé Boleslavi sjíždí z výrobních pásů již čtvrtá generace oblíbené Škody Fabia. Jaká je?

zobrazit článek >