Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Konec října může být na cestách rizikový

27. října 2008

Podle předběžných údajů šetřila policie od začátku října 10 084 nehod, při kterých zahynulo 57 osob. Zatím nejtragičtějším dnem tohoto měsíce byla středa 8. října, kdy zahynulo 6 lidí.

Velmi tragická byla i sobota (11.) a pondělí (20.), kdy zahynulo shodně 5 lidí. Uvedený předběžný počet je sice o 14 osob nižší, než ve stejné době roku 2007, ale máme před sebou poslední říjnový víkend, na který navazuje státní svátek (úterý 28. 10.).

Lze tak očekávat zvýšený nápor na naše silnice. Navíc, mnozí lidé využijí delší volno k návštěvě místa odpočinku svých blízkých, neboť na příští neděli připadá den věnovaný památce zesnulých.

Podle předběžných údajů eviduje policie nejvíce usmrcených při nehodách na území Jihomoravského a Středočeského kraje (shodně 10 osob) a dále na území Západočeského a Severomoravského kraje (shodně 9 osob). Nejméně usmrcených bylo na území hl.m. Prahy (1 osoba) a Východočeského kraje (3 osoby).

Dosavadní výsledky statistiky nehodovosti signalizují malou přizpůsobivost řidičů právě měnícím se klimatickým podmínkám (je nutné počítat s mlhou, ale i s náledím) a s tím souvisí i neadekvátní způsob jízdy.

-ric- ; PČR

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >