aktuálně: 46 uzavírek, 23 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Nepřeplácejte - využijte pro povinné ručení srovnání

Platit povinné ručení je ze zákona povinné pro každého majitele vozidla. Cena tohoto pojištění ale není pro každého stejná a závisí na mnoha různých faktorech. Každá pojišťovna má navíc jiné ceníky. Nevíte, jak se v nich vyznat? Využijte pro povinné ručení srovnání cen a jděte tam, kde to pro vás bude nejvýhodnější.

Nepřeplácejte – využijte pro povinné ručení srovnání

Foto: Shutterstock.com

Kalkulačka povinného ručení

Jednou z cest, jak najít nejvýhodnější a nejvstřícnější pojišťovnu, u níž si můžete sjednat povinné ručení, je výpočet pomocí online kalkulačky. V dnešní technologicky pokročilé době nabízí většina pojišťoven takové kalkulačky povinného ručení na svých webových stránkách. Ale výsledkem je pouze to, že vidíte různé nabídky od jedné pojišťovny.

Pro porovnání s konkurencí musíte tentýž výpočet provést zase jinde a pak jinde, což zabere dost času a málokoho to baví.

Naštěstí na Ušetřeno.cz existuje pro povinné ručení kalkulačka, která porovnává nabídky více pojišťoven naráz. A tak si ve finálním srovnání může každý člověk vybrat to nejvýhodnější povinné ručení.

Nejste spokojeni? Odejděte

Možná jakožto zodpovědný motorista máte své povinné ručení sjednané už celá léta a poctivě ho platíte. Nikdy jste nebourali, o své auto pečujete, nikomu jste s ním nikdy nezpůsobili žádnou škodu. Ale přesto platíte a platíte. A máte pocit, že platíte moc a zbytečně.

Jestli tomu tak opravdu je, se dozvíte, pokud si prohlédnete srovnání cen povinného ručení. Najdete ho taktéž na Ušetřeno.cz a jasně z něj poznáte, jestli přeplácíte, nebo je vaše pojistné v normě.

Pořád nejste spokojeni a chcete to nejlevnější povinné ručení? Tak už déle neotálejte, zamávejte své pojišťovně a přejděte jinam. Kamkoliv. Máte na to plné právo.

A pokud si nejste jisti, jak na to, tak specialisté z Ušetřeno.cz vám se změnou pojišťovny i výběrem nejvýhodnějšího povinného ručení ochotně pomohou.

Nepřeplácejte – využijte pro povinné ručení srovnání

Foto: Shutterstock.com

Zaměřte se na detaily

Při výběru pojišťovny se nezaměřujte pouze na nejlevnější povinné ručení. To je pouze jeden z faktorů. Důležitější jsou tři zásady, které jsou podstatné pro případné pojistné plnění ze strany pojišťovny.

  • Zaprvé se zaměřte na pojistné limity.
  • Zadruhé promyslete rozsah krytí a zvažte různé typy připojištění.
  • A zatřetí si promyslete, jaké byste mohli využít asistenční služby a zda je daná pojišťovna nabízí bezplatně či za poplatek.

Teprve když se v těchto třech bodech rozhodnete správně, můžete získat to nejvýhodnější povinné ručení vám na míru, které vás za všech okolností ochrání.

Další články

3 tipy, jak ušetřit za povinné ručení

Když si koupíte nové (nebo ojeté) auto, nemůžete hned vyjet a užívat si tu radost. Nejdřív vás čeká úřadování. A v první řadě to bude sjednání povinného ručení. Poradíme vám, jak vybrat to nejvýhodnější a jak můžete ušetřit.

zobrazit článek >

Sezona přezouvání je tady! Jak správně uskladnit pneumatiky?

První mrazy a sníh se nezadržitelně blíží. Pro motoristy to znamená jediné – nesmí zapomenout přezout z letních na zimní pneumatiky. Tím ovšem vyvstává otázka, co udělat s letními gumami a jak a kde je vhodně uskladnit?

zobrazit článek >

Využití bublinkové fólie v autoservisu

Jak ochránit automobilové díly, které jste již vybalili z původního obalu, a potřebujete je bezpečně uskladnit nebo někam zaslat?

zobrazit článek >