aktuálně: 53 uzavírek, 9 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Přírodní doplňky stravy

Nezáleží na tom, zda se chystáte na dovolenou k moři, či do hor. O to, abyste měli neustálý přísun potřebných vitamínů i minerálů se postarají přírodní doplňky stravy.

Vitamíny pro děti i maminky

Chystáte se na cestu s malými dětmi? Nezapomeňte přibalit také vitamíny a minerály pro děti a maminky. Do této kategorie spadají multivitaminy i vitaminy pro nejmenší nebo například výživa a vitamíny pro kojící maminky.

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Zdroj fotografií: www.unsplash.com

Pro správné ukládání vápníku a srážlivost krve

Ať už se chystáte na aktivní dovolenou či nikoliv, nepodceňujte zdraví svých kostí a do své lékárničky na cesty si zabalte vitamín K2.

Jak posílit imunitu na cestách

Změna prostředí může s vaším tělem udělat divy. Nenechte se zaskočit změnou podnebí a chraňte se před ní užíváním léků na posílení imunity. Podpořit vaši obranyschopnost vám pomohou vitamíny A, B, C, D, E, K a betaglukany. Pro své ratolesti přibalte sirup na imunitu pro děti.

Nedejte bakteriím ve vodě šanci

Nenechte si zkazit dovolenou bakteriemi ve vodě, rotaviry, ani následnými bolestmi břicha. Důsledně si hlídejte, co jíte a pijete, ale i přesto si raději do cestovní lékárničky zabalte léky na průjem.

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Zdroj fotografií: www.unsplash.com

Zapomeňte na nepříjemné bolesti hlavy na cestách

Změna klimatu a počasí u vás může vyvolat bolesti hlavy, stejně jako dlouhodobý pobyt na slunci. Aby vám bolest hlavy a horečka nezkazily celý pobyt, přibalte si do lékárničky léky na bolest hlavy i na horečku.
Bolavé nohy a záda po celodenní túře? Namažte je!

Zatočte s bolestí svalů

Chystáte se na dovolené trávit dny na nohou nebo se bojíte, že vás zmůže dlouhá cesta autem? Přihoďte si k lékům v lékárničce také krémy a masti na bolest. Až pocítíte nepříjemnou svalovou bolest, dané místo namažete a tím zrychlíte regeneraci.

Obvazy, náplasti a další předměty k ošetření otevřených ran

Samozřejmou součástí každé lékárničky by měly být obvazy a náplasti. Ty využijete v případě, že se omylem říznete do prstu, poraníte si nohu o kámen při plavání či se jinak sedřete. Aby se vám do rány nedostala infekce, přibalte si k obvazovému materiálu také dezinfekci.

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Zdroj fotografií: www.unsplash.com

Bez teploměru ani ránu

Položkou, na níž spousta lidí při balení cestovní lékárničky zapomíná, je teploměr. Proto se ujistěte o tom, že je již na svém místě v obalu a připraven k případnému použití na vaší dovolené.

Pro klidný spánek na dovolené i na cestě

Bojíte se, že se vám nebude ve vaší dovolenkové destinace dobře spát? Přidejte si k lékům také přírodní kapky a oleje pro lepší a zdravý spánek. Pro děti můžete sbalit i speciální cestovní dětskou matraci, která se dá využít i během cesty, kdy si uděláte delší zastávku na odpočívadle a dětem vytáhnete matrace, aby se mohly natáhnout a chvilku se prospat.

Zbavte se cestovní horečky jednou provždy a sbalte si do své cestovní lékárničky na dovolenou vše, co byste mohli potřebovat. Pokud se s vámi na cestu chystá také alergik, nezapomeňte do lékárničky přidat také jeho léky na alergii. Pro lepší přehled o tom, co se ve vaší lékařské výbavě na dovolenou nachází, si sepište seznam všech léků, vitamínů, minerálů a dalších produktů, které si s sebou zabalíte.

Další články

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >

Pneumatiky Yokohama: Svižná a bezpečná jízda

Objevte pneumatiky japonského prémiového výrobce Yokohama. Pneumatiky Yokohama přinášejí sportovní jízdu s maximálním ohledem na bezpečnost i v nejvyšších rychlostech. Pořiďte si pneu Yokohama a sešlápněte plynový pedál na podlahu!

zobrazit článek >