aktuálně: 53 uzavírek, 2 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Zdroj fotografií: Bentley

Rekordní rok 2021

Už v roce 2020, kdy celý svět zasáhla pandemie covidu-19, se luxusní britské automobilce podařilo prodat rekordních 11 206 vozů. V loňském roce dokázala své prodeje ještě více zvýšit, a to o neuvěřitelných 31 % na 14 659 aut, což je za celou historii značky nejlepší obchodní výsledek.

Bentayga vede

Stále trvající fenomén velkých SUV modelů ovlivnila čísla prodaných aut i v loňském roce. Podíl vozů z řady Bentayga tvořil až 40 % z celkových prodejů značky.

Bentayga patří k nejmladším modelům Bentley. Nedlouho po jejím uvedení ale bylo jasné, že značka udělala krok správným směrem. Za pouhé čtyři roky pokořila Bentayga hranici 20 000 celosvětově prodaných kusů modelu. Jeho oblibu ještě zvýšilo představení nového hybridního typu Bentayga Hybrid, díky kterému se Bentley dostalo i na emisně více sešněrované trhy.

Continental GT je jí v patách

Zákazníci Bentley stále umějí ocenit starou dobrou klasiku. Continental GT tvořil celou jednu třetinu loňských prodejů. Z větší části šla na odbyt kupé. Našli se ale i milovníci svobodnější jízdy, kteří sáhli po verzi kabriolet.

Roste i segment luxusních ojetin

Společně s oblibou luxusních aut roste i obchod s luxusními vozy z druhé ruky. Bentley využilo příležitosti a na poptávku zákazníků odpovědělo programem Certified by Bentley. Jeho principem je nákup a oprava ojetých vozů Bentley, které po důkladném otestování posílá zpět do světa. Nejen že se tímto krokem přibližuje udržitelnější budoucnosti, ale zároveň dává možnost i méně movitým zájemcům pořídit si skutečně kvalitní auto, které nikdy nezklame.

Další články

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.

zobrazit článek >

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >