aktuálně: 41 uzavírek, 9 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Jak trestat zloděje aut?

5. listopadu 2007

V České republice se stále ztrácí více a více aut a v podstatě kromě samotných majitelů, to nikomu příliš nevadí. Policie bude raději buzerovat děti na chodnících za to, že nemají odrazku, než aby se starala o to, že každý den zmizí v ČR několik stovek aut... Ročně to pak může být až 25 tisíc vozů.

Odhady Interpolu uvádějí, že ročně se ve 45 zemích světa „ztratí“ tři miliony aut. Jen západní Evropa přijde podle experta Interpolu Serafina Santilliho ročně o 500 až 800 tisíc aut.

Podle dalších odhadů se hovoří o tom, že v České republice jezdí po cestách až půl milionu kradených aut, které jsou ale oficiálně zaregistrované. Policie totiž přiznává, že mnohdy jsou padělky dokladů tak kvalitní, že na to vlastně nikdo nikdy nepřijde.

Kradení aut je stále v celém světě velký byznys, nicméně v zahraničí jsou tresty mnohem vyšší než u nás. Osobně bych byl také rád, kdyby se tresty v České republice zvýšili, ale to je asi hudba budoucnosti...

Richard Vlček

Další články

Škoda Fabia: Nejmenší, ale ne malá

V Mladé Boleslavi sjíždí z výrobních pásů již čtvrtá generace oblíbené Škody Fabia. Jaká je?

zobrazit článek >

Je vám dodávka málo a náklaďák moc? Řešením se jmenuje Piaggio Porter

Také máte italskou značku Piaggio spojenou zejména s Vespou a podobnými malými motocykly? Tak to byste měli vědět, že vyrábí i užitková vozidla.

zobrazit článek >

Pojedete autem na lyže? Zvažte havarijní pojištění

Sníh padá, ubytování je rezervované, vybavení sbalené, auto připravené. Mysleli jste ale opravdu na všechno?

zobrazit článek >