aktuálně: 50 uzavírek, 2 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Jak trestat zloděje aut?

5. listopadu 2007

V České republice se stále ztrácí více a více aut a v podstatě kromě samotných majitelů, to nikomu příliš nevadí. Policie bude raději buzerovat děti na chodnících za to, že nemají odrazku, než aby se starala o to, že každý den zmizí v ČR několik stovek aut... Ročně to pak může být až 25 tisíc vozů.

Odhady Interpolu uvádějí, že ročně se ve 45 zemích světa „ztratí“ tři miliony aut. Jen západní Evropa přijde podle experta Interpolu Serafina Santilliho ročně o 500 až 800 tisíc aut.

Podle dalších odhadů se hovoří o tom, že v České republice jezdí po cestách až půl milionu kradených aut, které jsou ale oficiálně zaregistrované. Policie totiž přiznává, že mnohdy jsou padělky dokladů tak kvalitní, že na to vlastně nikdo nikdy nepřijde.

Kradení aut je stále v celém světě velký byznys, nicméně v zahraničí jsou tresty mnohem vyšší než u nás. Osobně bych byl také rád, kdyby se tresty v České republice zvýšili, ale to je asi hudba budoucnosti...

Richard Vlček

Další články

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >

Jak na cestování s jízdním kolem v autě i ve vlaku?

Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?

zobrazit článek >