aktuálně: 50 uzavírek, 16 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Na co si dát pozor před koupí Suzuki Swift

19. října 2007

Vůz Suzuki Swift patří k velmi vyhledávaným kouskům v autobazarech a také jeho cena je velmi výhodná pro mnoho rodin, které nemají zrovna na Mercedes či BMW.

Předností tohoto modelu je jeho úměrná velikost, nenáročnost na údržbu a především pak spolehlivost. Výhodou je také malá spotřeba u menších obsahů motorů.

Menší nevýhodou je pak zavazadlový prostor, který je menší na úkor prostoru pro zadní cestující. Sedačky vzadu však také nejsou nejideálnější, pokud by měli vzadu sedět dvě dospělé osoby na delší vzdálenost.

Další nedostatkem je malé servisní zabezpečení. A také v tom, že se tyto automobily vyráběly pouze s benzínovými motory. Litrovým tříválcem a třinácti stovkovým čtyřválcem a také silnější verzí 1600, kterých je ale v České republice velmi málo.

Swift sice nepatří na trhu ojetin mezi nějak zvlášť vyhledávané vozy, ale právě proto je jeho cena velmi příznivá a za slušné peníze pořídíte i novější modely těchto vozů. Před koupí je pak potřeba zkontrolovat především převodovku, a také výfukové potrubí, které předčasně koroduje. Dejte si pozor i na tlumiče a závěsy kol.

Richard Vlček (Internet)

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >