Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Na co si dát pozor před koupí Suzuki Swift

19. října 2007

Vůz Suzuki Swift patří k velmi vyhledávaným kouskům v autobazarech a také jeho cena je velmi výhodná pro mnoho rodin, které nemají zrovna na Mercedes či BMW.

Předností tohoto modelu je jeho úměrná velikost, nenáročnost na údržbu a především pak spolehlivost. Výhodou je také malá spotřeba u menších obsahů motorů.

Menší nevýhodou je pak zavazadlový prostor, který je menší na úkor prostoru pro zadní cestující. Sedačky vzadu však také nejsou nejideálnější, pokud by měli vzadu sedět dvě dospělé osoby na delší vzdálenost.

Další nedostatkem je malé servisní zabezpečení. A také v tom, že se tyto automobily vyráběly pouze s benzínovými motory. Litrovým tříválcem a třinácti stovkovým čtyřválcem a také silnější verzí 1600, kterých je ale v České republice velmi málo.

Swift sice nepatří na trhu ojetin mezi nějak zvlášť vyhledávané vozy, ale právě proto je jeho cena velmi příznivá a za slušné peníze pořídíte i novější modely těchto vozů. Před koupí je pak potřeba zkontrolovat především převodovku, a také výfukové potrubí, které předčasně koroduje. Dejte si pozor i na tlumiče a závěsy kol.

Richard Vlček (Internet)

Další články

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >

Do kdy platí povinné ručení původního majitele, když kupujete ojetý vůz?

Při koupi nového vozu nemá auto ještě žádné povinné ručení - a vy jej musíte mít sjednáno nejpozději minutu před tím, než s vozem z autosalonu odjedete. Ale jak je to v případě, že kupujete auto ojeté, které zatím ještě má původního majitele? Kdy nejpozději musí nastoupit vaše povinné ručení? Je to celkem snadné, v této situaci totiž platí jediné pravidlo.

zobrazit článek >

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >