Řidiče si často myslí, že jejich vůz je nedobitným trezorem, o to více jsou pak překvapení, když přijdou o kufřík s doklady, či koženou bundu. Nenechavé ruce některých našich spoluobčanů totiž zajímá ledasco a kolikrát je nezastaví ani rušná ulice uprostřed města.
Dokonce jsem se setkal i s radou, že bychom měli v naprosto prázdném voze nechat otevřenou i přihrádku u spolujezdce, ať zloději vidí, že ani tam není nic k ukradení. Osobně to tedy nedělám, ale třeba to funguje.
Nejhorší na celém věci je ale i to, že okradeni můžete být i v době, kdy sedíte v autě. Stačí zastavit na křižovatce na červenou a přitom mít položenou tašku s penězi a doklady v autě na místě, které není bráněno zamčenými dveřmi. Během chvilky může zloděj otevřít dveře, vzít tašku, a než si uvědomíte, co se stalo, odjet pryč. Proto se doporučuje dveře zevnitř zamykat.
Toto je ovšem velmi ošemetné v situaci, kdy dojde k havárii. Druhým lidem, kteří by chtěli pomoci se pak nemusí podařit se však k vám dostat, takže rozhodnutí zda uzamykat dveře za jízdy či nikoliv, bych ponechal na rozhodnutí každého z Vás.
A jaké ponaučení si z toho vzít? Tomu, aby mi někdo vykradl vůz, případně jej celý zcizil, se téměř zabránit nedá, ale tomu, aby Vám někdo sebral se zaparkovaného vozu peněženku, kameru, fotoaparát nebo mobil, tomu už rozhodně předejít lze a to jednoduchým způsobem, Ve voze si prostě nechejte jen bezcenné věci, ostatní si raději berte sebou!
Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.
zobrazit článek >Každý, kdo žije na silnici – ať už jako řidič nákladního vozu, kurýr nebo profesionální dopravce – dobře ví, jak obtížné může být skloubit neustálé cestování s administrativními povinnostmi. Kde přebírat poštu, jak zařídit oficiální sídlo firmy nebo jak spravovat řadu záležitostí, když jste stovky kilometrů od domova?
zobrazit článek >Chcete-li vlastnit automobil, musíte se připravit na to, že vám kromě spousty radostných chvilek často přinese také nepříjemná překvapení. Proto je vhodné množství starostí s vozem minimalizovat. Třeba uzavřením výhodného pojištění, které vás bude spolehlivě chránit.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.