Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Parkování na Ruzyni zlevnilo - stále je ale drahé

21. srpna 2008

Pokud míříte na dovolenou a potřebujete zaparkovat auto na ruzyňském letišti, pak vězte, že je dobré si parkovací místo vybírat. Můžete totiž ušetřit až tisíce korun za dva týdny odstavení svého plechového miláčka.

Vůbec nejvíce zaplatíte za parkování přímo na letišti. Navíc ve většině případů ani letiště parkoviště nehlídá a za případné škody na vozidle vám nikdo nic nedá. Také proto vyrostlo v okolí letiště hned několik soukromých parkovišť, jejichž majitelé vám zaparkují vůz přímo u svého domu zahradě a pak vás ještě přivezou na letiště.

Také proto letiště letos na jaře zareagovalo po otevření levného parkování v budově D dalším zlevněním parkování v budově C, která je od letištních terminálů vzdálen jen pár minut.

"Zjednodušeně řečeno se jedná o akci, kdy je zvýhodněné parkování od pěti dnů výše. Například od pěti do čtrnácti dnů je cena stejná vždy dva tisíce korun za celou dobu parkování,“ uvedla mluvčí Správy Letiště Praha Eva Krejčí.

I přes toto výrazné zlevnění je ale stále lepší parkovat mimo tato místa, jelikož u soukromých lidí vás přijde parking na polovinu i méně. Navíc vám vůz většinou hlídají sami majitelé, jelikož mají parkoviště přímo na zahradě.

Richard Vlček (Internet)

Další články

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >

Do kdy platí povinné ručení původního majitele, když kupujete ojetý vůz?

Při koupi nového vozu nemá auto ještě žádné povinné ručení - a vy jej musíte mít sjednáno nejpozději minutu před tím, než s vozem z autosalonu odjedete. Ale jak je to v případě, že kupujete auto ojeté, které zatím ještě má původního majitele? Kdy nejpozději musí nastoupit vaše povinné ručení? Je to celkem snadné, v této situaci totiž platí jediné pravidlo.

zobrazit článek >

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >