aktuálně: 52 uzavírek, 3 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Parkování na Ruzyni zlevnilo - stále je ale drahé

21. srpna 2008

Pokud míříte na dovolenou a potřebujete zaparkovat auto na ruzyňském letišti, pak vězte, že je dobré si parkovací místo vybírat. Můžete totiž ušetřit až tisíce korun za dva týdny odstavení svého plechového miláčka.

Vůbec nejvíce zaplatíte za parkování přímo na letišti. Navíc ve většině případů ani letiště parkoviště nehlídá a za případné škody na vozidle vám nikdo nic nedá. Také proto vyrostlo v okolí letiště hned několik soukromých parkovišť, jejichž majitelé vám zaparkují vůz přímo u svého domu zahradě a pak vás ještě přivezou na letiště.

Také proto letiště letos na jaře zareagovalo po otevření levného parkování v budově D dalším zlevněním parkování v budově C, která je od letištních terminálů vzdálen jen pár minut.

"Zjednodušeně řečeno se jedná o akci, kdy je zvýhodněné parkování od pěti dnů výše. Například od pěti do čtrnácti dnů je cena stejná vždy dva tisíce korun za celou dobu parkování,“ uvedla mluvčí Správy Letiště Praha Eva Krejčí.

I přes toto výrazné zlevnění je ale stále lepší parkovat mimo tato místa, jelikož u soukromých lidí vás přijde parking na polovinu i méně. Navíc vám vůz většinou hlídají sami majitelé, jelikož mají parkoviště přímo na zahradě.

Richard Vlček (Internet)

Další články

Jak na cestování s jízdním kolem v autě i ve vlaku?

Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?

zobrazit článek >

Jak si snadno a levně vyšperkovat interiér auta?

Stejně, jako se dá interiér auta upravit dražšími položkami, jako jsou nové potahy sedadel, se nabízí i několik cenově přijatelnějších variant, které však taktéž vykouzlí vkusnější vnitřek auta, v němž bude doslova radost cestovat, jak na to?

zobrazit článek >

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >