aktuálně: 199 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Výměna řidičáků se týká všech vydaných před 1. květnem 2004

29. července 2008

Současným tématem číslo jedna je povinná výměna řidičských průkazů. Výměna se týká všech držitelů řidičských průkazů, kterým byly tyto vydány před 1. květnem 2004.

Pozor řidičské průkazy vydané do 31.prosince 1993 musely být vyměněny do 31.prosince 2007 a průkazy vydané od 1.1.1994 do 31.12.2000 musí být vyměněny do 31.12.2010

Jestliže si nestihnete řidičský průkaz vyměnit včas pak:

- s propadlým dokladem nesmíte řídit - policisté vám mohou dát pokutu až do 2000,- Kč a přestupek ohlásí úřadu

- hrozí vám až 30.000,- Kč pokuta - úředníci vám tuto pokutu mohou uložit i když neřídíte

Základní informace o povinných výměnách řidičských průkazů:

- o výměnu se žádá na pracovišti obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo magistrátu města, kde jste jako řidič evidován

- jestliže o výměnu nežádáte osobně, pak musíte vašeho zástupce vybavit plnou mocí

- zpracování žádosti trvá 15-20 dnů a je zdarma, za expresní vyřízení (do 5 dnů) zaplatíte 500,- Kč (potřebujete fotografii 35 x 45 mm)

Richard Vlček (Internet)

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >