aktuálně: 1755 uzavírek, 37 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Výměna řidičáků se týká všech vydaných před 1. květnem 2004

29. července 2008

Současným tématem číslo jedna je povinná výměna řidičských průkazů. Výměna se týká všech držitelů řidičských průkazů, kterým byly tyto vydány před 1. květnem 2004.

Pozor řidičské průkazy vydané do 31.prosince 1993 musely být vyměněny do 31.prosince 2007 a průkazy vydané od 1.1.1994 do 31.12.2000 musí být vyměněny do 31.12.2010

Jestliže si nestihnete řidičský průkaz vyměnit včas pak:

- s propadlým dokladem nesmíte řídit - policisté vám mohou dát pokutu až do 2000,- Kč a přestupek ohlásí úřadu

- hrozí vám až 30.000,- Kč pokuta - úředníci vám tuto pokutu mohou uložit i když neřídíte

Základní informace o povinných výměnách řidičských průkazů:

- o výměnu se žádá na pracovišti obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo magistrátu města, kde jste jako řidič evidován

- jestliže o výměnu nežádáte osobně, pak musíte vašeho zástupce vybavit plnou mocí

- zpracování žádosti trvá 15-20 dnů a je zdarma, za expresní vyřízení (do 5 dnů) zaplatíte 500,- Kč (potřebujete fotografii 35 x 45 mm)

Richard Vlček (Internet)

Další články

Možné problémy při sjednávání povinného ručení

Povinné ručení je základem drtivé většiny vozidel. Zřízení tohoto pojištění je úzce svázáno s nákupem nového vozu, občas se ale vyplatí změnit povinné ručení i pro stávající vůz. Jaké nástrahy Vás mohou při sjednávání nového povinného ručení potkat?

zobrazit článek >

Jak se nenechat podvést při koupi ojetého vozu?

Může se zdát, že koupě ojetého automobilu je snadná a jednoduchá. Vzhledem k tomu, že se většinou jedná o velký obnos peněz, tak byste správný výběr neměli podcenit. Vyhnete se tak “pokladničce” a jiným problémům v budoucnosti.

zobrazit článek >

13 situací, ve kterých vás povinné ručení neochrání

Povinné ručení chrání řidiče, který způsobil nehodu, před vysokými náhradami škod za zničený majetek nebo podlomené zdraví ostatních účastníků. V některých případech však pojišťovna mnohdy milionové plnění nevyplatí – proč?

zobrazit článek >