Zákruta.cz  >  Magazín  >  

V Hrádku se sejde skvělá a početná konkurence

7. května 2008

I když „zlí jazykové“ na diskusích některých motoristických www stránek hovořili o tom, že posádek přijede do Hrádku nad Nisou málo a seznam přihlášených se nevyrovná Vyškovu, počet zájemců předčil i ty nejodvážnější předpovědi organizačního výboru.

Oficiálně se k 11. ročníku Thermica rally Lužické hory 2008, který se koná 17. května, přihlásilo 143 dvojic a další čtyři do rally pravidelnosti z pěti zemí Evropy.

A že je seznam přihlášených opravdu pestrý, dokazuje i to, že své přihlášky zaslali nejen Ti, kteří znají hrádeckou soutěž ještě z osmdesátých let minulého století - A. Eliáš, P. Petr, J. Roubíček, Vl. Berger, K. Dawson, J. Hendrich, V. Donát, L. Henzl, T. Singer, K. Macek, ale také velice početná skupina kvalitních závodníků převážně s vozy Mitsubishi, případně Subaru – Trnovec, Pantálek, Mifka, Sýkora, Firla, Běhálek, Knajzl, Mikulenka, Kožmín, Ducháček, Hozák, Minařík, Z. Vlček, R. Michalík.

Start v Trojmezí si nenechají ujít ani jezdci, kteří patří do absolutní české špičky - Josef Semerád, Karel Trojan, Jiří Tošovský, Josef Peták, všichni samozřejmě se svými spolujezdci a tři bonbónky na závěr - vozy kategorie WRC Škoda Fabia WRC s loňskými vítězi Trněným a Kafkou a posádka slovenských matadorů Igor Drotár - Vlado Bánoci se Škodou Octavia WRC ze stáje bývalého úspěšného soutěžáka Věroslava Cvrčka doplní jako další favorit také polský špičkový jezdec Beltowski se Subaru. Zahraničních posádek je patnáct, více jak padesát dvojic se přihlásilo do druhého ročníku Lužického poháru - Lausitz Cupu.

Mezi zajímavosti patří také návrat, po tříleté odmlce, „čechofrancouze“ Dominika Laurenta, kterého bude ve voze Peugeot 206 RC navigovat Jiří Venuš a start berou jako přípravu na Rally Bohemia. Ani vůz s předjezdcem nebude nezajímavý - bude ho řídit druhý muž aktuálního pořadí MM ČR a jezdec známý svým atraktivním stylem jízdy Pavel Valoušek junior. Na sedadlo spolujezdce by měli usednout hráči úspěšného hokejového týmu HC Bílí tygři Liberec. Další, neméně významnou skupinu tvoří jezdci z regionu - J. Halala, P. Košek, T. Grega, L. Picek, J. Brož, P. Donát jr., P. Hlaváč, Z. Václavík, M. Vítovec.

Podle slov ředitele soutěže Jana Krečmana, se na zdárných přípravách letošního ročníku podílejí a při samotné soutěži budou podílet velkou měrou hrádecká radnice v čele s panem starostou Martinem Půtou a sponzoři Thermica, Autorent s.r.o, Galaxy High Technology, Pronton, Oma.cz, Frog&Frog, Ateliér Švébiš a stovky pořadatelů, záchranářů a činovníků na různých postech.

Program soutěže bude možno zakoupit v předstihu už od úterý 13. května na deseti místech, která budou zveřejněna na stránkách Thermica rally Lužické hory.

Pavel Vydra

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >