aktuálně: 37 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

K Štajfovi si v Praze sedne Peták

1. prosince 2011

Pražský rallysprint každoročně pojímá Subaru Czech Rally Team jako pohodové rozloučení se sezónou, navíc na domácí půdě. Také letos proto nastoupí tým v silné sestavě, všechny tři vozy Subaru Impreza WRX STI budou samozřejmě opět zaplněny posádkami zajímavých jmen.

Zatímco na posledním bodovaném sprintu sezóny usedli Vojtěch Štajf a Petr Kačírek do jednoho vozu, při Pražském rallysprintu už bude každý z nich mít ve své moci jeden ze dvou týmových hatchbacků Subaru Impreza WRX STI. Roli pilota ´komediantského vozu´ na svá bedra opět bere druhý jmenovaný, po jehož boku tentokrát usedne dobře známý ´MUDr. Kroupa´ ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, herec David Suchařípa. To není ve světě rally žádný začátečník, už měl možnost dokonce i pilotovat soutěžní speciál na tratích rychlostních zkoušek. Není tedy pochyb o tom, že si na sedadlo spolujezdce i na divácky atraktivní styl Petra Kačírka rychle zvykne.

Vojtěch Štajf naopak bude mít (podobně jako loni) po svém boku osobnost ze světa byznysu. Ředitel firmy ABS Jets, přední operátorské a servisní společnosti soukromých proudových letadel, Vladimír Peták totiž tentokrát zůstane při zemi a vymění tryskáč za soutěžní speciál: „Pro mne tento start bude vyvrcholením mého vztahu ke značce Subaru i k rychlým soutěžním vozům vůbec. Doposud jsem totiž byl jen pasivním fanouškem tohoto sportu a značky Subaru, přestože mne moc lákalo dobrodružství v podobě svezení se v rychlém speciálu. Takže když tato nabídka přišla, nikoho jsem se neptal na názor, nezaváhal jsem ani na chvilku a kývl jsem. A teď už se moc těším na pocit z jízdy blízko hranic možností tohoto špičkového auta. Mám navíc ještě jednu touhu, která se snad naplní – hodně už jsem toho nalétal v různých letadlech, ale až teď nejspíš zažiji i pocit, jaké to je, alespoň pár metrů se proletět i v autě,“ usmál se akrobatický pilot Vladimír Peták.

Sobotního startu se nemůže dočkat ani Vojtěch Štajf: „Pražský sprint je báječná soutěž, kde se konečně nemusíme příliš zabývat strategií či volbou pneumatik, naopak se můžeme víc soustředit na naše partnery a přátele a zkrátka si to pořádně užít. Můj spolujezdec používá při svých cestách vůz Subaru, tak jsem moc rád, že si vyzkouší i vůz této značky při soutěži. Zamýšleli jsme se nad jeho příjmením a zjistili, že má zřejmě i nějaké pradávné společné předky s naším tradičním soupeřem Pepou Petákem. To se bude určitě hodit, vždyť zejména ranní karlická zkouška bude místy o rozpisu, a tak bude potřeba, aby mi jej Vladimír dobře četl. V Chuchli chceme už spíše předvádět hezké smyky, nicméně obhajujeme loňské prvenství mezi produkčními vozy a čtvrtou příčku absolutně, a tak bychom neradi udělali nějakou výsledkovou ostudu. Věřím, že i právě do Chuchle si za námi najde cestu dost našich příznivů, které samozřejmě rádi přivítáme v naší servisní zóně. Tam máme přislíbenou i návštěvu Petra Čtvrtníčka, ale také Aleše Lopraise s Michalem Ernstem, a tak se určitě nebude nikdo nudit.“

Vojtěch Štajf bude tentokrát na dakarské soutěži v Lopraisově posádce sice chybět, přesto ale opět nachystal na úvod nadcházejícího roku perličku. Chystá se totiž na konci ledna daleko na sever, na finskou Arctic Lapland Rally, kde budou pravé zimní podmínky téměř zaručeny. Spolujezdkyně Petra Řiháková se tak pravděpodobně stane i první ženou-spolujezdkyní z České republiky, která tuto těžkou soutěž absolvuje. Ona i celý tým proto budou potřebovat i podporu fanoušků, pro něž bude organizován i malý zájezd, v němž je ještě několik volných míst. Ženu ve svém jádru však bude mít Subaru Czech Rally Team i v Praze! Do soutěžního vozu se totiž po mateřské pauze vrací Marcela Dolečková-Ehlová, která bude navigovat ve třetím týmovém autě úspěšného okruhového jezdce Dana Suchého, pro nějž to bude premiérový start za volantem Subaru.

Všechny tři speciály zkrátka budou tentokrát obsazeny a v dobrých rukou, kdyby se však našel zájemce o pronájem některého z nich, stále ještě se najdou možnosti svézt se v dobře připraveném voze značky Subaru při některé ze soutěží roku 2012. Teď nás ale především čeká příjemná povinnost zdárně uzavřít rok letošní, a tedy pořádně si užít účast Subaru Czech Rally Teamu na Pražském rallysprintu!

Karel Špaček

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >