aktuálně: 53 uzavírek, 9 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Mikuláš Rally Slušovice se hlásí potřetí o slovo

29. listopadu 2011

Již potřetí v řadě obstará závěr české sezony automobilových soutěží PdTECH Mikuláš Rally Slušovice, která se uskuteční v sobotu 10. prosince 2011. Jedná se o volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky.

Pořadatelé z Rallysprint Klubu v AČR Podkopná Lhota připravili pro soutěžní posádky celkem čtyři rychlostní zkoušky v celkové délce bezmála 22 ostrých kilometrů a jako bonbonek pro diváky na závěr opět tzv. Drift stage.

„O předchozí dva ročníky slušovické rozlučky se sezonou byl velký zájem. Před dvěma lety se odjela celá soutěž na suchu, zatímco loni byla na sněhu. Právě v loňském roce jsme se dostali do sporu s některými soutěžícími ohledně pneumatik s hroty. Bylo kolem toho hodně diskuze nejen v médiích a na internetových stránkách. Pro letošní rok nevedeme rychlostní zkoušky po státních silnicích. Z uvedeného důvodu jsme vedle okruhu kolem dostihové dráhy zařadili úsek Podhoran, u erzet jsme vytvořili přezouvací zóny. Dnes není debata o tom, zda pojedu nebo nepojedu na hrotech, ale o tom, že na okruhu obuji například slicky a na Podhoran zvolím řezanou gumu. Je na každém zvážení jezdce, jaké zvolí obutí,“ řekl Josef Minařík, ředitel PdTECH Mikulášská rally Slušovice.

V časovém harmonogramu najdeme přezouvací zóny vždy před rychlostní zkouškou a po odjetí erzety. Vzhledem k charakteru tratě a klimatickým podmínkám se dají očekávat odlišné podmínky na dvou úsecích rychlostních zkoušek. Klasický úsek Podhoran je položen výše v hornaté části, na samotné trati mohou být v lesních úsecích ledové plotny nebo zmrazky. „Samozřejmě jsme připraveni i na zimní soutěž. Cestu na Podhoranu připravíme, pokud napadne sníh. Nepočítáme se solením, ale silnici protáhneme pluhem. Prozatimní předpověď sníh neslibuje, nicméně uvidíme, co nám příroda připraví za rozmary počasí,“ pověděl Josef Minařík. V itineráři slušovické rally najdeme vedle divácky oblíbené okruhové rychlostní zkoušky kolem dostihové dráhy ve Slušovicích právě zmíněný čtyřkilometrový náročný úsek Podhoran.

Obě rychlostní zkoušky se pojedou dvakrát, závěr zpestří tzv. Drift stage, kde se již neměří čas a jezdci mohou početným divákům ukázat rozevláté smyky. Nejvíce atraktivní bude okruh kolem dostihovky. „Diváci uvidí na některých místech vozy až čtyřikrát. Letos jsme udělali na trati okruhu pár změn. Například v místě U sudu nepojedeme doleva v blízkosti dostihové dráhy, ale odbočíme doprava s úsekem kolem betonové budovy. Předchozí úsek hrozil ulomením kola u vozů. Jsem přesvědčen, že letošní podoba okruhu bude atraktivnější pro diváky a bezpečnější pro jezdce,“ vysvětlil Josef Minařík.

Diváci se mohou těšit na pestré startovní pole, ve kterém se objeví vozy specifikace WRC, progresivní kategorie Super 2000, ale například i vozy K4 Poháru nebo historické automobily. Největším tahákem Mikulášské rally budou bezesporu vozy Mitsubishi Lancer WRC 05 z anglické stáje MML Sports Ltd., která vznikla z bývalého továrního týmu Mitsubishi World Rally Team. Jeden z nich bude pilotovat letošní druhý vicemistr Evropy Antonín Tlusťák, na mistě spolujezdce usedne manželka Lucie. „Možná uvidíme ve Slušovicích až tři tyto speciály,“ zůstal tajuplný Minařík. Ačkoliv uzávěrka přihlášek je až v pondělí 5. prosince, pořadatelé už mají na stole téměř čtyřicet přihlášek. Účast ve Slušovicích potvrdili například úřadující slovenský šampion Jozef Béreš jr., Polák Grzegorz Grzyb, okruhový jezdec Tomáš Kostka a poprvé do České republiky zavítá Ital Elwis Chentre na voze Škoda Fabia R2. „Propustnost tratě máme šedesát vozů. Další jména posádek zveřejníme na začátku příštího týdne při tiskové konferenci. Každopádně fanoušci se mohou těšit na hodnotné zakončení s letošním soutěžáckým rokem. Všechny zveme na samotný závěr sezony do Slušovic,“ uzavřel ředitel Josef Minařík.

Centrum PdTECH Mikulášská rally Slušovice bude umístěno do osvědčených prostor v blízkosti dostihové dráhy ve Slušovicích. Vše podstatné se odehraje během soboty 10. prosince. Dopoledne posádky absolvují seznamovací jízdy, samotná rally startuje ve 12.10 hodin, v cíli se první posádka objeví v 15.39 hodin. Vyhlášení výsledků a rozdílení cen proběhne ve vyhlášené restauraci na Rozcestí v Trnavě. Další podrobnosti ohledně PdTECH Mikuláš Rally Slušovice 2011 budeme přinášet v příštích tiskových informacích.

Roman Ordelt

Další články

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.

zobrazit článek >

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >