aktuálně: 41 uzavírek, 22 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Nové pneu se prezentovaly v pozitivním světle

18. dubna 2008

Závodní pneumatiky Silverstone Competition Tyres jsou po odchodu značky Matador cenově nejpříznivější variantou závodních pneumatik na českém a slovenském trhu. Vzhledem k tomuto faktu jsou velmi diskutovaným tématem, přesto přirozená nedůvěra jezdců k novým produktům bránila jejich rozšíření bez konkrétních zkušeností na českých tratích.

A protože českým pilotům nestačí reference v podobě např. čtvrtého a šestého místa v P-WRC Rally of Ireland v listopadu loňského roku (Campedelli na těchto pneumatikách dojel před Štěpánem Vojtěchem, Jones na stejných pneumatikách těsně za ním), rozhodl se český dovozce pneumatik Silverstone uspořádat prezentační test s možností vyzkoušet si je tzv. 'na živo'.

Po sobotním testu rallycrossových pneumatik v Sedlčanské kotlině se uskutečnil v neděli 6. dubna na zkušebním polygonu v Kopřivnici oficiální test závodních pneumatik Silverstone Competition Tyres určených pro rally. Dva testovací vozy Mitsubishi Lancer EVO poskytli Roman Michalík (EVO IX) a Tomáš Kubiš (EVO VII). Testu se v roli pozorovatelů zúčastnili další přední jezdci českých rally a vrchů, jako například Pavel Valoušek, Jaromír Tomaštík, Lumír Firla, Martin Vlček, Ivo Klestil, Radim Kuběna a další.

Překvapivě teplé a suché nedělní počasí nedovolilo představení mokrých pneumatik, od kterých si výrobce, díky jejich kvalitám, sliboval velký ohlas. Testovaly se tak suché pneumatiky v základní středně tvrdé směsi. Teplé počasí však jistě přivítali všichni účastníci a pozorovatelé testu.

Krátký test za specifických podmínek jistě nenahradí zkušenosti z opravdové rally a další poznatky jezdců tak jistě přinese teprve použití na tratích českých a slovenských rally, nicméně většina zúčastněných se shodla na velmi zajímavém poměru cena/výkon u všech pneumatik Silverstone a projevili zájem o její použití při nejbližší rally.

-pr-

Další články

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >

Škoda Fabia: Nejmenší, ale ne malá

V Mladé Boleslavi sjíždí z výrobních pásů již čtvrtá generace oblíbené Škody Fabia. Jaká je?

zobrazit článek >