Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Nové pneu se prezentovaly v pozitivním světle

18. dubna 2008

Závodní pneumatiky Silverstone Competition Tyres jsou po odchodu značky Matador cenově nejpříznivější variantou závodních pneumatik na českém a slovenském trhu. Vzhledem k tomuto faktu jsou velmi diskutovaným tématem, přesto přirozená nedůvěra jezdců k novým produktům bránila jejich rozšíření bez konkrétních zkušeností na českých tratích.

A protože českým pilotům nestačí reference v podobě např. čtvrtého a šestého místa v P-WRC Rally of Ireland v listopadu loňského roku (Campedelli na těchto pneumatikách dojel před Štěpánem Vojtěchem, Jones na stejných pneumatikách těsně za ním), rozhodl se český dovozce pneumatik Silverstone uspořádat prezentační test s možností vyzkoušet si je tzv. 'na živo'.

Po sobotním testu rallycrossových pneumatik v Sedlčanské kotlině se uskutečnil v neděli 6. dubna na zkušebním polygonu v Kopřivnici oficiální test závodních pneumatik Silverstone Competition Tyres určených pro rally. Dva testovací vozy Mitsubishi Lancer EVO poskytli Roman Michalík (EVO IX) a Tomáš Kubiš (EVO VII). Testu se v roli pozorovatelů zúčastnili další přední jezdci českých rally a vrchů, jako například Pavel Valoušek, Jaromír Tomaštík, Lumír Firla, Martin Vlček, Ivo Klestil, Radim Kuběna a další.

Překvapivě teplé a suché nedělní počasí nedovolilo představení mokrých pneumatik, od kterých si výrobce, díky jejich kvalitám, sliboval velký ohlas. Testovaly se tak suché pneumatiky v základní středně tvrdé směsi. Teplé počasí však jistě přivítali všichni účastníci a pozorovatelé testu.

Krátký test za specifických podmínek jistě nenahradí zkušenosti z opravdové rally a další poznatky jezdců tak jistě přinese teprve použití na tratích českých a slovenských rally, nicméně většina zúčastněných se shodla na velmi zajímavém poměru cena/výkon u všech pneumatik Silverstone a projevili zájem o její použití při nejbližší rally.

-pr-

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >