Petter Solberg a Chris Patterson, kteří bojovali o vedení už první den francouzské rally, dojeli na stupně vítězů. Bohužel ale byli diskvalifikováni, když jejich auto neodpovídalo předpisům na minimální hmotnost.
Další dva vozy DS3 WRC, připravené za podpory Citroën Racing Technologies, pro posádky Kimi Räikkönen - Kaj Lindström a Petr Van Merksteijn - Erwin Mombaerts nedokončily 11. podnik mistrovství světa WRC.
Po kontrole po skončení Rally France - Alsace chyběly Solbergovu Citroënu DS3 WRC 4 kilogramy do předepsané minimální hmotnosti. „Petter je velmi zklamaný, pilotoval brilantně a zajel potřetí stupně vítězů. Je to velké zklamání i pro celý náš tým,“ řekl Benoit Nogier, ředitel Citroën Racing Technologies.
„Samozřejmě jsme se domnívali, že hmotnost našeho auta je v souladu s předpisy. Zřejmě naše bezpečné rozpětí, které používáme po celý rok, nebylo dostatečné. Proto jsme se rozhodli se neodvolávat.“
Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?
zobrazit článek >Stejně, jako se dá interiér auta upravit dražšími položkami, jako jsou nové potahy sedadel, se nabízí i několik cenově přijatelnějších variant, které však taktéž vykouzlí vkusnější vnitřek auta, v němž bude doslova radost cestovat, jak na to?
zobrazit článek >Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.