aktuálně: 50 uzavírek, 6 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Budějovické výstaviště opět ožije motory

3. dubna 2008

V loňském roce se to osvědčilo. Na českobudějovické Výstaviště přivedla Rallye Český Krumlov spousty diváků - tak proč to nezopakovat? I letos se areál, který se nejvíc proslavil výstavou Země živitelka, stane druhým centrem jihočeské soutěže.

Po oba soutěžní dny, v pátek 2. a sobotu 3. května, tu všechny zúčastněné týmy Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rallye, Mistrovství ČR historických automobilů i přehlídky LegendShow, získají pohodlný a prostorný azyl. Samozřejmě také diváci, novináři a činovníci rallye, pro něž bude rovněž připraven odpovídající servis.

Tím nejpodstatnějším, co Výstaviště soutěži přináší, je centrální servisní parkoviště pro všechny soutěžící a hlavně divácké superspeciálky po místních komunikacích.

Týmy zde získávají skvěle vybavený servis s dostatkem možností občerstvení, hygienických zařízení i snazší noční ostrahou techniky, která tu z pátku na sobotu přenocuje. Mechanici a doprovody vůbec mají podobné prostory hodně rádi, Mohou sledovat své vozy a jezdce přímo na trati, což většinou nebývá možné. V České Krumlově je program postavený tak, že po průjezdu superspeciálkou následuje vždycky přeskupení a zbývá dost času na přípravu technického zázemí, než soutěžní vůz „odstojí“ čas přeskupení a dojede na servisní stání.

Příznivou zprávu máme i pro diváky: pokud to nejsou ti úplně nejskalnější, kteří prostě klasické erzety v přírodě nemohou vynechat, úplně si Výstavištěm vystačí po oba dny. Pavilon Z v severní části areálu se opět promění na centrum, kde budou k dispozici aktuální výsledky, najdou tady výstavu zajímavých automobilů a další doprovodný program dotvořený i díky spolupráci s Mediasportem. Chybět nebudou samozřejmě ani průběžně dodávané on-board záběry z rychlostních zkoušek z vozidel nejzajímavějších posádek. V pavilonu Z a jeho okolí bude dostatek příležitostí se najíst a napít, ani zbytek rodiny, který třeba rallye právě nebaví, nepřijde zkrátka. Z Krumlova se sem přestěhuje také tiskové středisko, všichni novináři tu budou mít informační servis z první ruky.

Zajímavý program připravili pořadatelé z ČK motorsport a ÚAMK Rallye Český Krumlov pro návštěvníky výstaviště už na pátek odpoledne a večer i na sobotu kolem poledne. Kdo nebude chtít trávit páteční večer v lesích, může být na výstavišti v doprovodu soutěžních aut už třeba od osmnácté hodiny. Uvidí doprovodný program a od 18:50 superspeciálku s navazující kontrolou seskupení a dvacetiminutovým servisem. Sotva z něj odjede poslední auto, už se budeme pomalu připravovat zase na příjezd těch prvních. Ti tady pak absolvují závěrečný noční pětačtyřicetiminutový servis. Ten bývá vždycky velmi zajímavý, protože je v něm čas i na větší opravy a nutnou nebo preventivní výměnu velkých součástí, například převodovek. Co může být v tuto dobu zajímavější než souboj zručnosti mechaniků s časem?

V podobném duchu je připravená i sobota. Dopoledne opanují výstaviště legendární soutěžní automobily minulosti, které vloni doslova diváky nadchly. Italští piloti vozů Lancia Stratos, Lancia 037 Rally a dalších, kroužily neúnavně, takže je pořadatelé museli z trati s nasazením vlastních životů doslova zahánět, aby uvolnili prostor další superspeciálce. Letos je pro diváky připravena i lahůdka v podobě losování vstupenek, ti šťastní se budou moci do lancií posadit a po boku jejich majitelů nějaké to kolečko odkroužit.

Historii přibližně v 11:30 hodin vystřídá současnost. Znovu se pojede superspeciálka, v jejímž závěru vyjedou i historické vozy soutěžící v rámci svých mistrovství. Na superspeciálku naváže znovu krátký dvacetiminutový servis, po kterém již mistrovské vozy výstaviště definitivně opustí. Program ale bude pokračovat, včetně dalšího představení legend na trati zkoušky.

Vladimír Dolejš

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >