Prudké okolní teploty, kamení a prach na tratích, nerovný povrch -; taková bude nadcházející Rally Acropolis v Řecku (17.-19. června) v okolí koryntského zálivu. Čtvrtý podnik šampionátu SWRC bude těžkou zkouškou pro posádky i vozy.
Tým Red Bull Škoda jde na start v kompletním složení (Juho Hänninen/Mikko Markkula a Hermann Gassner jun./Kathi Wüstenhagen)a s ambicemi o podiové umístění.
Zvítězit na řecké rally je pro každého jezdce prestižní zálěžitostí a znamená zapsat se do dějin rally sportu. Zejména Juho Hänninen, který na šotolině vyrostl, by rád letos slavil premiérové vítězství v SWRC: „Je skvělé se účastnit jedné z nejprestižnějších soutěží světa, patří k mým oblíbeným. Soutěž je pekelně náročná, tratě extrémně rozbité, ale to nemění nic na našem plánu letos s Mikkem konečně v SWRC zvítězit.“
Rovněž druhý pilot týmu Red Bull Škoda, Hermann Gassner jun., hledí do soutěže s optimismem: „Kathi a já jsme dosud ukázali, že je potřeba s námi počítat. Pokud nám bude hrát vše do karet, pojedeme své tempo a budou se nám vyhýbat defekty, chceme se s Katharinou poprat o podiové umístění.“
Soutěž začíná v pátek ráno a končí v neděli odpoledne. Na jezdce čeká náročných 18 rychlostních zkoušek s 349 soutěžními kilometry a 870 km přejezdů. Hned druhá páteční erzeta je s 39 km nejdelší ze všech a svou délkou a členitým profilem prověří piloty i vozy hned ze začátku soutěže.
Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?
zobrazit článek >Stejně, jako se dá interiér auta upravit dražšími položkami, jako jsou nové potahy sedadel, se nabízí i několik cenově přijatelnějších variant, které však taktéž vykouzlí vkusnější vnitřek auta, v němž bude doslova radost cestovat, jak na to?
zobrazit článek >Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.