aktuálně: 41 uzavírek, 6 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Roman Kresta chce navázat na krumlovské vavříny

24. května 2011

Rally Český Krumlov - bašta Romana Kresty. V tomto duchu lze charakterizovat výsledky jezdce ADELL MOGUL Racing Teamu na jihočeské soutěži. V posledních sezonách dominoval v Českém Krumlově čtyřikrát v řadě. Jeho šest vavřínů pak nemá v historii této rally obdoby. A tak otázka pro víkendový start je jasná. Naváže dvojice Roman Kresta - Petr Gross na tuto statistiku a obhájí loňský triumf?

Rally Český Krumlov startuje pětitýdenní kolotoč, který vyvrcholí startem na Bohemii první červencový víkend. Společně s Agrotec Mogul rally Hustopeče tato etapa českého šampionátu hodně napoví o jejím možném výsledku.

„Krumlov a květen. Tím je skoro vše dané. V zásadě je to první závod za téměř letního počasí, kolem trati je vše rozkvetlé, soutěž má naprosto jedinečnou atmosféru. A právě hezké počasí láká ke krumlovským tratím i mnohem více diváků, kteří návštěvu soutěže spojují s prohlídkou Českého Krumlova a vltavských zákoutí. Věřím, že počasí bude soutěži přát i letos,“ věří Roman Kresta.

V čem tkví tajemství Romanových úspěchů na specifických jihočeských tratích? „Charakter zkoušek je sice rychlý, ale zároveň těžký. Spousta kilometrů se jede v lesích, po úzkých cestách, což nám s Petrem vyhovuje. Krumlovské testy jsou jedny z nejnáročnějších v českém mistráku. Úspěch hodně souvisí s optimálním nastavením podvozku, s vyvážením auta. Letos pořadatelé opět vsadili na delší úseky, na kterých se dá hodně získat, ale také ztratit. Podle harmonogramu nás čeká nesmírně těžká soutěž,“ odpovídá pilot ADELL MOGUL Racing Teamu.

Tým absolvoval před Krumlovem test, kde se zaměřil na doladění fabie v očekávaných suchých podmínkách.

„Před valašskou jsme testovali na mokru a soutěž se odjela na suchu. Cítil jsem, že za těchto podmínek autu něco chybělo. Na testu před Šumavou jsme na tom zapracovali a posunuli fabii trochu dál. Pozměněný set-up nás možná zásadně nezrychlil, ale pocitově jsem se v kokpitu cítil mnohem lépe. To také úvod Mogul Rallye Šumava Klatovy potvrdil. I přes minimum ostrých kilometrů bylo následně auto rozděláno, vše překontrolováno a při funkčním testu zase odzkoušeno. Fabia nyní funguje výtečně, troufnu si tvrdit, že jsme dobře připraveni a na závod se už moc těším,“ říká šestinásobný vítěz Rally Český Krumlov.

Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek 27. května v 16:00 hodin úvodní diváckou speciálkou na českobudějovickém výstavišti. Tam se ale zřejmě rozhodovat nebude. Dva průjezdy atraktivní divácké speciálky v jihočeské metropoli doplní deset klasických testů na pěti úsecích (celková délka RZ: 189,50 km).

Cíl soutěže je naplánován na sobotu 28. května, krátce po 17. hodině v Jelení zahradě v Českém Krumlově. Posádka ADELL MOGUL Racing Teamu Kresta - Gross poveze na českokrumlovské soutěži startovní číslo 3.

Napínavé podívané bude předcházet autogramiáda Romana Kresty a Petra Grosse. Akce se uskuteční pod hlavičkou značky MOGUL od 12:00 do 13:00 hodin v CB Auto České Budějovice. Šanci setkat se osobně s touto populární dvojicí by si neměl nechat ujít žádný z jejich příznivců!

Kresta Racing

Další články

Bezpečně na silnici: Jak správně vybrat kvalitní oblečení na motorku?

Každý zkušený motocyklista ví, že kromě umění ovládat svůj stroj je klíčovým prvkem bezpečnosti na silnici správný výběr oblečení.

zobrazit článek >

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >