Zákruta.cz  >  Magazín  >  

James Bond na Rally Mille Miglia

22. února 2008

Druhý podnik letošního seriálu mistrovství Evropy, Rally Mille Miglia, bude mít zajímavého hosta. Po trati legendární rychlostní zkoušky Tremosine se totiž bude prohánět Daniel Craig alias James Bond ve svém speciálu Aston Martin DB8!

Mezi fanoušky i jezdci hodně oblíbená rychlostní zkouška totiž byla vybrána jako jedna z lokalit, kde se bude natáčet nejnovější díl slavného agenta z pera Iana Flemminga, který ponese podtitul Quantum of Solace.

Podle scénáře se James Bond vydá po cestě číslo 45 'Gardesana' vedoucí po západním břehu věhlasného jezera Lago di Garda, aby se poté po cestě číslo 38 vyšplhal klikatými cestičkami až do malé vesnice Pieve di Tremosine, přesného prostředku rychlostní zkoušky.

James Bond se na trať nedaleko Brescie vydá přímo ve dnech konání soutěže, z tohoto důvodu se také pořadatelé rozhodli upravit termín seznamovacích jízd pro tuto zkoušku na nejzazší možný termín. Fanoušci mířící na italský závod tak mají možnost vyrazit o den dva dříve a shlédnout, jak si hollywoodské hvězdy poradí s nástrahami části rychlostní zkoušky.

Autosport.CZ

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >