aktuálně: 37 uzavírek, 20 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Základní informace k XXVII. ročníku Valašské rally 2008

6. února 2008

Stále velmi populární a nejvýznamnější automobilová rally na Vsetínsku - Valašská rally - odstartuje v letošním roce již po sedmadvacáté. Tímto počtem startů je Valašská rally zařazena mezi rally v České republice s nejdelší tradicí.

Město Valašské Meziříčí se stane ve dnech 28. - 29. března 2008 opět centrem dění kolem této automobilové soutěže Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Organizátoři Valašské rally si znovu připomenou společně s fandy a příznivci motoristického sportu odkaz Jiřího Sedláře (Valašská rally je po několik dlouhých let Memoriálem Jiřího Sedláře), vynikajícího a talentovaného automobilového jezdce. Při valašce si určitě přijdou na své příznivci nevšedních a dramatických okamžiků, nádherných soubojů o sekundy na tratích rychlostních zkoušek.

Valašská rally 2008 je připravována ve znamení řady podstatných změn. Jedna z prvních bude právě zařazení Valašské rally do seriálu Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2008 (MMČR), zařazení do „pohárů juniorů“ a rovněž „dámského poháru v rally“. Valašská rally 2008 je druhým podnikem celého seriálu a je opětovně zařazena po boku velkých rally v rámci České republiky uvedených v kalendáři motoristických akcí v letošním roce. Další podstatnou změnou je prodloužení celkové délky rychlostních zkoušek až na 180 km a v neposlední řadě také zařazení nových rychlostních zkoušek včetně případných nových úseků stávajících rychlostních zkoušek. A aby byla Valašská rally v tendenci novinek nováčkem - bude poprvé v ČR vyzkoušeno sledování vozidel na tratích rychlostních zkoušek pomocí tzv. systému GPS (satelitní sledování). Posledním velmi příjemným překvapením bude zařazení okruhové rychlostní zkoušky do trati rally.

V roce 2008 bude nadále pokračováno ve spolupráci s partnerským městem rally - Valašským Meziříčím, kdy ze strany představitelů města, zejména rady města a zastupitelstva města, zásluhou jejich významného pochopení jsou vytvářeny podmínky, které zajistí centrum rally v jednom místě a doslova na „pětníku“. Start do rally bude na náměstí, které je obklopeno řadou historických budov a objektů připomínajících věhlas tohoto valašského města. Štáb činovníků rally bude svoji činnost vykonávat v příjemných prostorách Městského úřadu ve Valašském Meziříčí. Zde se bude také nacházet zázemí i pro novinářskou práci. Administrativní a technická přejímka posádek a jejich vozidel bude probíhat v Autocentru Lukáš ve Valašském Meziříčí - Bynina. Město na soutoků Vsetínské a Rožnovské Bečvy si nesmírně váží popularity Valašské rally a vysoce si cení také nebývalé propagace a reklamy Valašského Meziříčí jako hostitele rally.

Valašská rally získala za celou dobu svého působení na motoristickém nebi mezi automobilovými podniky v rámci ČR a nejen zde, ale také v blízkém zahraničí, poměrně silné postavení.O popularitě valašky svědčí opakované starty nejen účastníků domácího šampionátu, ale i řady účastníků ze zahraničí. Velkou a podstatnou roli hraje i zájem veřejných sdělovacích prostředků a médií. Kolem tratí jednotlivých rychlostních zkoušek se shromažďují desítky tisíc motoristických nadšenců - milovníků rychlých kol, a ti rovněž vytvářejí vynikající atmosféru.

Jak se stalo již tradicí, což je zřejmé z předchozích ročníků, sáhnul organizátor k tomu, aby byla splněna kritéria rally a zajistil nové úseky rychlostních zkoušek. Stává se pravidlem, že se žádný rok stejné „rychlostky“ neopakují. Novinky na trati rally zavedou posádky nejen na silnice ve Zlínském kraji, ale také do Moravskoslezského kraje a částečně zasáhnou rovněž Olomoucký kraj. Vybrané rychlostní zkoušky prověří schopnosti posádek a také jejich techniky.

Neopomenutelnou součástí Valašské rally 2008 bude i doprovodný program, který se bude odehrávat na náměstí. Vystoupí zde hudební skupina, dětské taneční soubory a budou předvedeny ukázky zájmových kroužků. Předpokladáme i vystavení historických vozidel. XXVII. ročník Valašské rally 2008 se uskuteční pod záštitou premiéra vlády České republiky Mirka Topolánka, který je nadšeným příznivcem motoristického sportu. Valašská rally 2008 slibuje bohaté sportovní i kulturní zážitky. Město Valašské Meziříčí a organizátor rally si Vás dovolují pozvat na jednu z nejvýznamnějších motoristických akcí ve Zlínském kraji a rovněž v České republice.

Vítejte na Valašsku a prožijte s námi báječnou atmosféru Valašské rally!

Základní údaje a orientační popis trati rally:

Středa 26. 3. 2008 - seznamovací jízdy

Čtvrtek 27. 3. 2008 - seznamovací jízdy

Pátek 28. 3. 2008

07:00 - 14:30 hod. administrativní přejímka Autocentrum Lukáš Val. Meziříčí

07:30 - 15:00 hod. technická přejímka Autocentrum Lukáš Val. Meziříčí

15:00 - 16:50 hod. doprovodný společenský program - náměstí Val. Meziříčí

16:50 hod. start do I. etapy Valašské rally 2008 - náměstí Val. Meziříčí

22:40 hod. cíl I. etapy Valašské rally 2008 - náměstí Val. Meziříčí

Sobota 29. 3. 2008

08:00 - 09:00 hod. doprovodný společenský program - náměstí Val. Meziříčí

09:00 hod. start do II. etapy Valašské rally 2008 - náměstí Val. Meziříčí

17:15 hod. cíl II. etapy Valašské rally 2008 - náměstí Val. Meziříčí

Počet etap Valašské rally 2008: 2

Počet sekcí Valašské rally 2008: 4

Celkové délka tratě Valašské rally 2008: 501,60 km

Délka tratě bez rychlostních zkoušek: 323,89 km

Počet úseků rychlostních zkoušek: 6

Počet rychlostních zkoušek: 13

Celková délka rychlostních zkoušek: 177,71 km

Roman Ordelt

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >